Problem przy przenoszeniu Windowsa na inną partycję

Hej,

mam taki problem: kumpel miał na kompie 3 partycje. Pierwsza była Fatowa, na drugiej Windows, na trzeciej NTFS. Zrobił sobie obraz drugiej partycji (przy pomocy PartImage) i wrzucił ją na trzecią. Jakoś usunął (chodziło mu chyba, żeby partycja systemowa była jako sda1 a nie sda2) dwie pierwsze partycję stworzył jedną, nagrał na nią obraz na dysk. Potem wezwał mnie na pomoc, bo w momencie jak odpala kompa, to Grub jeszcze działa prawidłowo, ale w momencie jak zaczyna się uruchamia Windows (NTLoader?) pojawia się tylko czarny ekran i migający kursor. Ja chyba bardziej biegły w Linuksach, jedyne co mi przyszło do głowy to wrzucić płytkę instalacyjną Windowsa i popróbować z fixboot i fixmbr. Po fixboot pojawiały się jakieś krzaki a po fixmbr nie było nic na dysku i trzeba było wgrywać obraz od nowa. Tu się moja pomysłowość skończyła.

Ktoś mógłby coś doradzić?

Dzięki.

sprawdź za pomocą fdisk czy wogle ta partycja sda1 jest.

Dobra, zasilacz mi się spalił (już kupiony nowy) a później miałem trochę egzaminów i teraz wracam do problemu.

No wszystkie Linuksowe narzędzia widzą normalnie partycje nawet takie wrażliwe jak GParted i widzą partycję sda1. fdisk po uruchomieniu wypluł mi, że liczba cylindrów w całym dysku wynosi 30401 i to jest więcej niż1024 i że mogę być problemy dla programów używanych na starcie np. starej wersji LILO lub (i tutaj nie jestem pewien czy dobrze przetłumaczę i streszczę, więc daję całość): “problems with: 2) booting and partitioning software from other OSs (e.g., DOS FDISK< OS/2 FDISK)”.

Niestety nie było, żadnej propozycji naprawy tego a w helpie znalazłem tylko z ciekawszych opcji “verify the partition table”, która jedynie wypluła, że jest 5352 nierozlokowanych sektorów, ale to raczej nie jest tym o co mi chodziło. Pisałem wcześniej co próbowałem, ale nadal nie mam więcej pomysłów. Wdzięczny będę za pomoc.

i co, dales rade?

jesli nie, to odpal testdisk i napraw tabele partycji i ew. bootsector, potem mhdd remapuj sektory i na koniec odpal konsole (cd z winda) i fixmbr/fixboot - jesli po mhdd nie ruszy

jak system byl na drugiej partycji a teraz po polaczeniu partycji jest na pierwszej to

wyedytuj plik c:\boot.ini

i w nim zmien partition(2) na partition(1)