Problem przy reinstalacji - konfiguracja rozruchu jest uszkodzona

witam

chyba znowu cos namieszałam.

mielisy na lapku windowsa 7, chcielismy zrobic formata i zainstalowac od nowa system z płytki od znajomego.

po włozeniu płytki instalacja sie rozpczęła, i przy chyba 2 etapie komputer sie wyłączył całkowicie. jak właczyłam go od nowa to wyskoczyła informacja ze instalacja sie nie powiodła i ze bedzie wycofywanie, cos sie tam działo i znowu komp sie wyłączył. po ponownym uruchomieniu przy wyborze systemy mam:

wycofanie instalacji a pod spodem windows 7. klikajac na cokolwiek wyskakuje mi ten sam komunikat, że jest diagnoza i naprawa komputera. w raporcie na samym koncu info że konfiguracja rozruchu jest uszkodzona, i jak daje dalej to znowu sie wyłącza.

 

laptop - hp pavilion dv6

system był windows 7 ultimate

procesor - inter core 2 duo cpu

 

mam nadzieje ze napisałam to w miare logicznie i jasno i ze bedziecie mi w stanie pomoc.

A czy to była instalacja z formatowaniem partycji, tworzeniem nowego układu partycji itp? Bo nie napisałaś czy format był czy nie?

 

Może na początek sprawdź czy nie masz uszkodzonego dysku twardego, najlepiej programem MHDD i opcja 2x klawisz F4. Podaj wynik skanowania.

zaznaczyłam opcje instalowania z opcja formatowania, i jak patrzyłam na etap instalacji, to zrobił najpierw kopiowanie plikow i na rozpakowywaniu sie wyłączył

dyskiem do tej pory było wszystko ok ale sprawdze

tylko czy ten program moge miec na pendrivie i z niego go puscic na tamtym laptopie?

 

Nie pamiętam czy działa z pedrive’a, łatwiej/szybciej będzie pobrać obraz ISO i wypalić na płytę CD.

 

Natomiast przy instalacji systemu lepiej samemu z pozycji instalatora, w trybie zaawansowanym, usunąć lub sformatować partycje/partycję - wcześniej zgrać dane oczywiście ;).

 

 

Z pendrive’a jak najbardziej działa - jedno zastrzeżenie - jak masz np. kartę rozszerzeń USB3.xx na pcie i tam “robisz” obraz instalacyjny , instalka siódemki nie odpali na lapkowym złączu USB2.0 bądź niższym.A w ogóle nie baw się w jakieś tam pierdoły tylko sprawdź czy :

  1. masz poprawną płytę instalacyjną - najlepiej pożyczyć od kogoś, oryginalną i tylko wpisać własny numer seryjny,

  2. nie masz zasyfionego napędu DVD

  3. nie masz kłopotu z RAM-em- potrafi do doprowadzić nie tylko do ciągłych, losowych zwiech  ale i do ataku ciężkiej kur…cy

  4. sprawdź dysk twardy - w 5 przypadkach na 10, w naszej firmie to główny powód błędów przy instalacji SO

Nie miałeś problemów z wysokimi temperaturami w laptopie? Miałem swego czasu jeden przypadek z lapkiem della na i5 540M. Przegrzana była płyta główna i nie dało się wgrać Windowsa. Ostatecznie sprzęt poszedł do elekto-śmieci. Koszt naprawy był zbyt duży.

OK dzieki za sugestie, w domu cos pokombinuje i dam znac o rezultatach

jak go właczyłam wczoraj to znowu chciał cos naprawiac i była opcja sprawdzenia pamieci…pierwszy test zrobił, przy drugim sie znowu komp wyłączył :frowning:

wczesniej nie miałam problemu z przegrzewaniem sie, nigdy mi sie bez powodu nie wyłączał

dopiero jutro bede mogła nagrac ten program mhdd,

poradzono mi zebym właczyła przy okazji primary hard disk self test w tym hpeku…no i niestety w trakcie komputer znowu sie wyłączył.

 

to skanowanie tym programem mhdd jest jeszcze konieczne czy to nie ma sensu bo i tak sie wyłączy? :frowning:

Przeskanuj programem MHDD, po uruchomieniu go wybierz dysk, wybierając numer przy którym jest wyświetlony a potem wciśnij 2 x F4, jeśli podczas skanowania pojawią się błędy x  UNC (wystarczy jeden taki), to dysk jest uszkodzony. Z reguły takie dyski wymieniam. Możesz spróbować przemapować (REMAP) złe sektory, ale problem może wrócić.

 

Tu pobierz MHDD:

http://hddguru.com/software/2005.10.02-MHDD/

 

Tu jakiś poradnik po polsku:

http://forum.komputerswiat.pl/topic/17548-opis-programu-mhdd-i-technologii-smart/

http://darmowyinternet.net/forum/temat-naprawa-dysku-twardego-mhdd-tutorial_751

komputer wyczysciłam, juz sie nie przegrzewa, instalacja windowsa sie powiadla, dysk chyba sprawny :slight_smile:

narazie nie potrzebny był skan mhdd