Problem przy starcie systemu

Mam problem z komputerem… Gdy włanczam komputer wyskakuje mi wlacz system windows normalnie , w trybie awaryjnym itd.

no ale gdy go uruchamiam to nagle uruchamia sie ponownie … Mam bardzo wazne dokumenty na tym komputerze i zalezy mi aby nie formatowac dysku.

Próbowalem odpalic system ratunkowy ale gdy on sie uruchamia to wiesza mi sie i musze resetowac…

Prosze o pomoc … z góry dzieki

Chodzi o tryb awaryjny??

Instalowałeś ostatnio jakieś programy lub stery??

Uruchom konsolę odzyskiwania z płyty instalacyjnej systemu i przywróć system sprzed awarii: Klik

o to chodzi ze nie … tylko ostanio prąd zabrali i mi sie wylaczyl w czasie pracy a tak chodzil calkowicie normalnie

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 19:26 został dopisany post przez llooll

nie skasuje mi zadnych plików ??? przywracanie systemu ???

Zrób to co napisał cosik_ktosik , lub ściągnij LiveCD, nagraj te ważne pliki i format, lub jeszcze możesz naprawić system (uruchamiasz kompa z płyty i przy wyborze systemu naciskasz R).

Chodzi Ci tryb awaryjny?? jak chodzi to przywróć go do poprzedniego stanu. (przywracanie systemu).

Zrób przywracanie do dnia sprzed awarii, powinno być wszystko dobrze. Głównym problemem jest tu rejestr.

sprobuje zaraz tak zrobic

Jak Masz bardzo ważne pliki to tak, jak pisał adam749 , ściągnij Livecd linuxa np knoppix i nagraj pliki na pendrive’a.

no mam plyte ratunkową z chipa i jak ja uruchamiam to mi sie scina a potem resetuje

Niepamiętam dokładnie, bo dawno nie robiłem przywracania, ale chyba jak się przywróci go do tej daty co jeszcze nie było tego pliku to go niebędzie. Zniknie. Ale na 100% niewiem lepiej pierw zgraj te pliki przez LiveCD.

a masz linka do niego bo jestem w sprawach kompa ciemny a na jutro musze miec te pliki :frowning: :frowning: :frowning:

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

Knoppixa możesz poszukać Tutaj

Inny, prostszy: http://www.cdlinux.pl/?id=2

Jeżeli masz wolniejsze połączenie, możesz też pobrać Damn Small Linux, chyba najmniejsze istniejące distro.

Koniecznie zrób kopię zapasową potrzebnych plików, na zewnętrznej pamięci. Ja nie wierzę aż tak opcji przywracania, tym bardziej, że kilkukrotnie się na niej zawiodłem.

edit: czy nie grzeje Ci się zbytnio komputer ? Sprawdź np. CPU-Z lub Core Temp temperaturę pracy procesora.

witam. mam nadzieje, ze pisze we wlasciwym miejscu (jesli nie - przepraszam).

z gory przepraszam tez za nieprofesjonalny jezyk - z informatyka mam do czynienia niewiele.

moj problem jest podobny, z tym ze system jakiego uzywam to VISTA -

kiedy wlaczam komputer zatrzymuje sie w trakcie uruchamiania.

dzis rano sprobowalem uruchomic komputer z live cd UBUNTU i sukces.

co moze dolegac mojemu komputerowi? zgory dziekuje za wszelkie porady…

prosze pisac jesli (a pewnie) tak beda potrzebne dodatkowe informacje.