Problem przy starcie systemu

(Allocha5) #1

Mam problem z komputerem.... Gdy włanczam komputer wyskakuje mi wlacz system windows normalnie , w trybie awaryjnym itd.

no ale gdy go uruchamiam to nagle uruchamia sie ponownie .... Mam bardzo wazne dokumenty na tym komputerze i zalezy mi aby nie formatowac dysku.

Próbowalem odpalic system ratunkowy ale gdy on sie uruchamia to wiesza mi sie i musze resetowac..

Prosze o pomoc ..... z góry dzieki

(adam749) #2

Chodzi o tryb awaryjny??

Instalowałeś ostatnio jakieś programy lub stery??

(Cosik Ktosik) #3

Uruchom konsolę odzyskiwania z płyty instalacyjnej systemu i przywróć system sprzed awarii: Klik

(Allocha5) #4

o to chodzi ze nie ... tylko ostanio prąd zabrali i mi sie wylaczyl w czasie pracy a tak chodzil calkowicie normalnie

W dniu 23.06.2008 , o godzinie 19:26 został dopisany post przez llooll

nie skasuje mi zadnych plików ???? przywracanie systemu ????

(adam749) #5

Zrób to co napisał cosik_ktosik , lub ściągnij LiveCD, nagraj te ważne pliki i format, lub jeszcze możesz naprawić system (uruchamiasz kompa z płyty i przy wyborze systemu naciskasz R).

Chodzi Ci tryb awaryjny?? jak chodzi to przywróć go do poprzedniego stanu. (przywracanie systemu).

(Cosik Ktosik) #6

Zrób przywracanie do dnia sprzed awarii, powinno być wszystko dobrze. Głównym problemem jest tu rejestr.

(Allocha5) #7

sprobuje zaraz tak zrobic

(Cosik Ktosik) #8

Jak Masz bardzo ważne pliki to tak, jak pisał adam749 , ściągnij Livecd linuxa np knoppix i nagraj pliki na pendrive'a.

(Allocha5) #9

no mam plyte ratunkową z chipa i jak ja uruchamiam to mi sie scina a potem resetuje

(adam749) #10

Niepamiętam dokładnie, bo dawno nie robiłem przywracania, ale chyba jak się przywróci go do tej daty co jeszcze nie było tego pliku to go niebędzie. Zniknie. Ale na 100% niewiem lepiej pierw zgraj te pliki przez LiveCD.

(Allocha5) #11

a masz linka do niego bo jestem w sprawach kompa ciemny a na jutro musze miec te pliki :frowning: :frowning: :frowning:

(sdar) #12

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.

(Cosik Ktosik) #13

Knoppixa możesz poszukać Tutaj

Inny, prostszy: http://www.cdlinux.pl/?id=2

(Daeilion) #14

Jeżeli masz wolniejsze połączenie, możesz też pobrać Damn Small Linux, chyba najmniejsze istniejące distro.

(Efemek) #15

Koniecznie zrób kopię zapasową potrzebnych plików, na zewnętrznej pamięci. Ja nie wierzę aż tak opcji przywracania, tym bardziej, że kilkukrotnie się na niej zawiodłem.

edit: czy nie grzeje Ci się zbytnio komputer ? Sprawdź np. CPU-Z lub Core Temp temperaturę pracy procesora.

(rastas madrid) #16

witam. mam nadzieje, ze pisze we wlasciwym miejscu (jesli nie - przepraszam).

z gory przepraszam tez za nieprofesjonalny jezyk - z informatyka mam do czynienia niewiele.

moj problem jest podobny, z tym ze system jakiego uzywam to VISTA -

kiedy wlaczam komputer zatrzymuje sie w trakcie uruchamiania.

dzis rano sprobowalem uruchomic komputer z live cd UBUNTU i sukces.

co moze dolegac mojemu komputerowi? zgory dziekuje za wszelkie porady..

prosze pisac jesli (a pewnie) tak beda potrzebne dodatkowe informacje.