Problem przy uruchamianiu kompa :/ HELP!

Elo ziomki :!:

Ostatnio poddałem kompa renowacji, wymienilem konkretnie wszystko oprocz obudowy, zasilacza i nagrywarki DVD. No i od tego czasu jak przelaczam przycisk zasilacza na tyle obudowy komp odpala sie sam a po kilku sekundach siada :expressionless: Jak go juz potem odpale przyciskiem to buja i chodzi stabilnie nawet w stresie ale wkurza mnie to uruchamianie :evil:

Macie jakis pomysl co moze powodowac ten problem ??

Moj sprzet:

  • ASUS P5B Premium

  • Intel Pentium Dual Core E5300 2x2.6 GHz

  • PowerColor Radeon X1950 Pro 512MB DDR3 PCI-E

  • DDR2 2048MB 800MHz Kingston HyperX (2x 1024MB, CL4)

  • Sound Blaster Audigy SE

  • HDD Seagate Barracuda SATAII 160GB + 640GB

  • Nagrywarka DVD ASUS

  • Zasilacz ModeCom 400W

Z takim zasilaczem daleko nie pociągniesz. Komputer przyzwoity, do tego 2 dyski twarde, dodatkowa karta muzyczana, a tu 400W od Modecom’a. Zmień zasilacz.

ThX man :slight_smile:

Wiedziałem że na ten złom wkońcu też przyjdzie czas :smiley:

500W powinno starczyc, jak myslisz ?? Moze jakis Chieftec :wink:

Zależy jeszcze jakiego ma Modecoma jeżeli ma wersję MC to powinien dać radę ale jeżeli ma jakiegoś feela to faktycznie lepiej zmień zasilacz

To jest standardowy zasilacz dolaczony do obudowy…

W dodatku kupowany jakies 1,5 roku temu :stuck_out_tongue:

Lepiej go zmienie zanim mi sie cos usmazy :lol:

To zależy jaką chcesz kwote przeznaczyć za te pieniądze możesz dostać fajnego OCZ http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-152

Hmm, tej firmy nie znam za dobrze a Chieftec’a duzo osob poleca i nie jest duza roznica w cenie.

Jeżeli za drogi to z tego samego sklepu bierz

http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-215 lub http://icomp.pl/produkty.php?sid=zasilacze_atx-214.

Do obecnej konfiguracji wystarczy model 350W ale jeżeli chciałbyś w przyszłości jakąś mocniejszą kartę graficzna to bierz model 400W zwłaszcza że minimalnie droższy.

OCZ robi generalnie lepsze zasilacza niż Chieftec bo ta firma to ta sama półka co Modecom (tylko nie Feel, który zapewne masz bo ten zasilacz to najgorszy chłam) . Chieftec nie są złe ale są lepsze marki zasilaczy jak właśnie wspomniany OCZ . Wymienione prze zemnie Fortrony to w zasadzie ta sama półka co Chieftec tylko że posiadają dużo wyższą sprawność od zasilaczy w tej półce cenowej. Fortron to w zasadzie legenda wśród producentów zasilaczy oni nie wypuszczają g… w swoich zakładach robią zasilacze dla najbardziej uznanych marek zasilaczy.

Niech weźmie lepiej to co podałem Więcej mocy niezaszkodzi tym bardziej jeżeli będzie chciał wymienić grafikę na HD 4850 np

A OCZ to jest bardzo dobra firma robi lepsze zasilacze i ten model co podałem ma odpinana kable co jest zaletą

350 ?? Skoro 400 nie moze uciagnac to czemu mam kupowac slabszy…

Tego Fortrona wogole nie znam ale sadzac po cenie to jakosc odpowiada ModeCom’owi… :expressionless: Chieftec kosztuje 2 razy tyle prawie…

Dodane 25.03.2009 (Śr) 19:27

No ja wlasnie mam FEEL’a… :expressionless:

OK, tHx za wyczerpujace info =D>

Dodane 30.03.2009 (Pn) 20:39

Koledzy, rozegral sie moj osobisty dramat…

Wymienilem zasilacz na Chieftec’a 500W, fakt, jest cichutki ale…

…problem przy uruchamianiu kompa NIE ZNIKNAL !!

Ja juz zalamuje rece, probowalem juz chyba wszystkiego - od ustawien BIOS’u po wyciaganie poszczegolnych podzespolow i nic…

Ma ktos jakas modra porade ?? :frowning: