Problem przy uruchamianiu komputera. Awaria kontrolera SATA?

Witam,

Wieczorem wyłączyłem kompa na godzinę, a gdy próbowałem go ponownie włączyć po wyświetleniu się intra INTELA (trwało to dużo dłużej niż zawsze - ~2 minuty) pojawił się komunikat:

A bootable device has not been detected. 

Please refer to the product guide at  

http://support.intel.com/support/motherboards/desktop

I tak:

  1. Mój dysk to SEAGATE Barracuda 7200.11 500GB SATA - przy włączeniu komputera słychać że pracuje, normalnie jak zawsze.

  2. Napęd combo DVD mam Plextora - także SATA.

  3. Płyta główna to INTEL P35.

  4. Brak możliwości wejścia do BIOSa (wciskam F2 - zero reakcji).

  5. Mimo odłączenia kabli SATA i zasilania od dysku i comba efekt po włączeniu kompa jest taki sam - pojawia się powyższy komunikat i nie można wejść w BIOS.

  6. Na 1/2h wyjąłem baterie CMOS - bez skutku.

Wydaje mi się, że problem tkwi w kontrolerze SATA. Co jeszcze mogę zrobić/sprawdzić?

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdr.

ad1. Z tego co pamiętam to dyski Seagate Barracuda 7200.11 miały wadliwy firmware. Jeżeli się go nie zaktualizowało, to skutkowało to tym że pewnego pięknego dnia po włączeniu kompa otrzymywało się komunikat taki jak twój, albo coś podobnego. Oczywiście talerze w dysku się obracają, ale jest on nie wykrywany. Najłatwiej to sprawdzić podłączając go do innego kompa.

ad4. Czy do Twojego biosu napewno się wchodzi poprzez F2?

Firmware dysku chyba aktualizowałem, zaraz po zakupie, ale nie jestem pewny na 100%.

Do BIOSu zawsze wchodziłem przez F2, zresztą jest podpis przy uruchamianiu - 'BIOS settings: ’

Cały czas mam nadzieje, że to jednak coś z płytą główną (kontroler SATA lub BIOS).

Może tak odpowiedź co dokładnie się u Ciebie stało ?

Mam ten sam problem i nie wiem co zrobić…