Problem przy uruchamianiu PC

Witam, mam problem z monitorem, otóż po całkowitym wyłączeniu komputera i ponownym go włączeniu na ekranie nic się nie wyświetla (niebieska dioda monitora miga), wtedy muszę zresetować komputer (przyciskiem na obudowie) i monitor ennormalnie się odpala. Jest tak za każdym razem jak uruchamiam komputer. Po resecie monitor normalnie działa do następnego wyłączenia komputera.

Monitor jest sprawny, ponieważ po podłączeniu innego działającego monitora dzieje się to samo.

 

Ma ktoś jakieś propozycje rozwiązania tego problemu?
Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

 

Specyfikacja:
Monitor: SAMSUNG SyncMaster 206BW
Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7700 Series
Procesor: Intel Core 2 Duo CPU E8400 3.00 GHz
RAM: 5GB

Witam,

Kilka pytań na początek :slight_smile:
 

pierwsze - testy innego monitora robiłeś na tym samym kablu sygnałowym?
drugie - ten drugi monitor jest taki sam jak Twój główny?
trzecie - problem pojawia się od dawna, czy od jakiejś zmiany na komputerze?

czwarte - jaki system operacyjny?
piąte - masz najnowsze sterowniki do grafiki?

 

  1. Tak na tym samym kablu sygnałowym.

  2. Tak się składa, że akurat jest taki sam.

  3. Problem pojawia się od około tygodnia, żadnych zmian w komputerze przed tym nie robiłem.

  4. System Windows 7 Ultimate  x64 

  5. Tak, mam najnowsze sterownik, kilka dni temu instalowałem myśląc, że to pomoże.

 

Wczoraj robiłem testy podzespołów komputera i przy dysku twardym pokazało mi takie coś. Czy realokowane sektory, to bad sektory? Dysk do wymiany? Możliwe, że przez dysk występuje ten problem?

 

 

Dysk złom do wymiany ale to nie jest problemem z nieprawidłowym włączaniem komputera. Napisz model i markę zasilacza ale jaki by nie był musisz np. pożyczyć od kumpla jakiś markowy zasilacz i na nim sprawdzić zachowanie komputera.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Dzisiaj pożyczyłem komputer od brata i wymieniałem po kolei wszystkie komponenty. Wymiałem wszystko oprócz procesora i płyty głównej i problem dalej istniał, więc to raczej na pewno wina procka lub płyty.

Mój zasilacz to ModeCom Feel 500W

 

Sprawdź czy kable od obudowy są prawidłowo podłączone do płyty głównej. Szczególną uwagę zwróć na kabel Power oraz Reset gdyż nieprawidłowe włożenie może powodować dziwne problemy. Na drugim miejscu postawilbym na zasilacz, nie ma co się oszukiwać że nie należy on do najlepszych. Ostatnim a zarazem najmniej prawdopodobne jest uszkodzona płyta główna.