Problem przy uruchamianiu PC

Mój komputer ma niecałe pół roku, a już zaczęły się problemy… Przy uruchamianiu komputera pojawia się na monitorze logo mojej płyty głównej, tylko że w odcieniu niebieskim, potem szybko procedura POST i nic, pojawia się  " _ " w kolorze niebieskim i nic się nie dzieje, potem 3 takie same krótkie sygnały z głośniczka systemowego i komputer się restartuje. Po restarcie włącza się normalnie, logo nie jest niebieskie, procedura POST bardzo szybko się wykonuje i system się odpala i działa super. Karta graficzna raczej działa, mogę normalnie grać w Wiedźmina 3: Dziki Gon na ustawieniach wysokich. RAM? może, ale nie do końca wiem jak to sprawdzić, system normalnie widzi 8GB. Kondensatory? Ta płyta główna ma pół roku, kondensatory nie są wybrzuszone ani przekrzywione więc raczej jest ok. 

Krótka specyfikacja:

  1. Intel Core I5 6500

  2. Gigabyte Z170-HD3P

  3. Gigabyte Radeon R9 380 4GB

  4. Crucial CT250MX200SSD4 (dysk 250GB na M.2)

  5. Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB)

  6. Thermaltake Smart SE 530W

  7. Windows 10 Home 64Bit PL (wersja OEM więc wymiana płyty/dysku może być drobnym problemem) 

8. Monitor co ma +/- 8 lat 1280x1024 (ktoś twierdzi że to jest przyczyną problemu)

  1. Silentium PC Gladus M35 + 3 wentylatory (czyli razem 5 :wink: )(Nie wiem po co to napisałem)

Nie jestem bardzo zaawansowany więc jak ktoś umie pomóc, proszę go o dokładne napisanie jak rozwiązać ten problem.

Za jakąkolwiek pomoc DZIĘKUJĘ!

Nie sądzę, że monitor może być problemem, ale jeśli chcesz to sprawdzić to wyłącz monitor, następnie włącz komputer no i czekaj czy będą te 3 sygnały.

 

dla szpanu.

 

Memtest Ci sprawdzi.

 

 

Zawsze jest tak samo, że się resetuje i za drugim razem włącza?

Tak zawsze tak jest. 

Wiesz skąd pobrać memtest i jak go obsłużyć? 

 

http://www.tenforums.com/tutorials/14201-memtest86-test-ram.html

https://forum.dobreprogramy.pl/memtest-z-pendrive-krok-po-kroku-412151t/

 

Atis znów DZIĘKUJĘ!!! Przestudiuję i wypróbuje to jutro, dziś mi się nie chce. :smiley: