Problem przy uruchomieniu kompa

(Austin1989) #1

Witam.

Od niedawna zauważyłem że przy włączaniu kompa następuje jakiś dziwny dźwięk, dysk chodzi głośna jak ,,szlifierka'' i jakby coś miało za chwilę sie stać. Nie wiem czemu a może przegrzewa się płyta główna i procesor, nie wiem czy nie mam rootkita w pamięci flash, który zmodyfikował mi ustawienia płyty głównje model płytki głównej Amibios firmy MegaTrends.

(M a x) #2

to chyba nie dysk tylko łożyska wiatraka albo na karcie grafiki albo na procku .

(Austin1989) #3

To co mam go rozkręcać :frowning:

(ak6) #4

sprobuj naoliwić łożyska we wszystkich wiatrakach (nie zapomnij o wiatraku w zasilaczu) i napisz jaki efekt.

(-=marecki=-) #5

Pierw odpowiedz sobie na pytanko czy dzwiek jest za kazdym razem? jesli tak to rozkrec obudowe... odlacz na chwilke wiatrak CPU wlacz kompa na minute jesli dzwiek znikanie... masz odp. i kup nowy wiatrak nie baw sie w oliwinie lozyska sa i tak juz wyjechane.. zmien wiatrak i masz po krzyku na next 2-3lata druga sprawa przy okazji nasmaruj sobie procka jakas tasma lub pasta przewodzaca cieplo polecam srebna jest dobra

(ak6) #6

Śmiem się z tobą nie zgodzić. W 90 na 100 przypadków naoliwienie łożyska przedłuża jego żywotność o kolejne 2 lata i całkowicie wycisza.