Problem przy uruchomieniu kompa

Witam.

Od niedawna zauważyłem że przy włączaniu kompa następuje jakiś dziwny dźwięk, dysk chodzi głośna jak ,szlifierka’’ i jakby coś miało za chwilę sie stać. Nie wiem czemu a może przegrzewa się płyta główna i procesor, nie wiem czy nie mam rootkita w pamięci flash, który zmodyfikował mi ustawienia płyty głównje model płytki głównej Amibios firmy MegaTrends.

to chyba nie dysk tylko łożyska wiatraka albo na karcie grafiki albo na procku .

To co mam go rozkręcać :frowning:

sprobuj naoliwić łożyska we wszystkich wiatrakach (nie zapomnij o wiatraku w zasilaczu) i napisz jaki efekt.

Pierw odpowiedz sobie na pytanko czy dzwiek jest za kazdym razem? jesli tak to rozkrec obudowe… odlacz na chwilke wiatrak CPU wlacz kompa na minute jesli dzwiek znikanie… masz odp. i kup nowy wiatrak nie baw sie w oliwinie lozyska sa i tak juz wyjechane… zmien wiatrak i masz po krzyku na next 2-3lata druga sprawa przy okazji nasmaruj sobie procka jakas tasma lub pasta przewodzaca cieplo polecam srebna jest dobra

Śmiem się z tobą nie zgodzić. W 90 na 100 przypadków naoliwienie łożyska przedłuża jego żywotność o kolejne 2 lata i całkowicie wycisza.