Problem przy włączaniu komputera

Ostatnio mam taki dziwny problem. Otóż:

Właczam kompa a tu gaśnie monitor i słychać długi dźwięk, który sprawdzając w internecie oznacza albo błąd pamięci RAM albo karty graficznej, ale testowałem pamięć memtestem - wszystkie pamięci sprawne - czyli 512, 256. Mam również kość 128 tez sprawna, ale ją wymieniłem na 256 ramu - firma kingston.

Po restarcie komputera gdy się pojawia mozliwość wejścia do biosu to pokazuje się komunikat:

Warning. Now system is in safe mode. Please reseting CPU Frequency in the CMOS setup.

A ja w biosie nic nie zmieniałem, tylko tą pamięć. Czy jak dam spowrotem te 128 zamiast 256 to problem zniknie? Proszę o odpowiedź.

Ogólnie nie powinno być tego problemu.Może wyjmij kartę graficzna sprężonym powietrzem przeczyść slot i umieść ja ostrożnie z powrotem.

Pozdrawiam

zapomniałem dodać że mam płytę główną gigabyte z zintegrowaną kartą graficzną nvidia geforce 6100. - wyjęcie jej raczej odpada :slight_smile:

wyjmij 128 ramu i odpal kompa na 512

jeśli będzie ok to sprawdź w ten sposób wszystkie kości-odpalając kompa zawsze tylko na 1kości.

jeśli nie odpali na żadnej to dopiero wtedy szukaj innego problemu

bywa że trafisz na parę kości która się nie lubi i raczej nic na to nie poradzisz, chociaż czasem pomaga przełożenie kości do innego gniazda.

ale ja mam włożone 512 i 256, a komp raz sie włącza a raz nie.

komunikat mówi o częstotliwości procesora, dla bezpieczeństwa zresetuj BIOS

Jeśli umiejętnie wymienisz pamięć na nową, to problem zniknie.

Przepraszam ze zapytam ale …co to oznacza umiejętnie w tym przypadku.

Może chodziło ci o parametry samych kości…??

A proszę… Oto i moja odpowiedź :slight_smile: Jeśli wymieni nieumiejętnie nie skończy się na wymianie pamięci RAM. Zrozumiał?

ja miałem bardzo podobnie a nawet gorzej. Zaniosłem kompa do naprawy (był na gwarancji) i to była pamięć sprzedawca chyba mi wymienił na inną bo sie gryzły. Dobrze mówi radi33. Powodzenia