Problem przy włączeniu komputera z Windowsem XP

Witam serdecznie.

Zwracam się do was, z prośbą o pomoc. Otóż mam następujący problem. Wczoraj postanowiłem odpalić swój stary komputer. Po podłączeniu do po prądu i zainstalowaniu oryginalnego Windows’a XP Service Pack 2 wszystko chodziło ładnie. Oczywiście przez cały czas pracy komputer był włączony a jedyne jego wyłączenie polegało na restarcie systemu po zainstalowaniu jakiegoś oprogramowania. Gdy go wyłączyłem całkowicie, wróciłem do domu po paru chwilach i włączyłem go pojawił się komunikat na czarnym tle przed logiem Windows’a XP o treści “DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK PRESS ENTER” Problem polega na tym, że gdy go włączam i pokazuje się ten komunikat, to system nie chce sie odpalić, ale gdy dam mu restarta po tym komunikacie, to już odpala się normalnie. Chciałbym abyście mi pomogli z tym problemem, ponieważ ten mój stary komputer ma nie być dla mnie i nie chce aby było uciążliwe jego włączanie. Czym to może być spowodowane? Czytając inne posty i inne fora spotkałem różne opinie, ale wszędzie było napisane, że system wogóle nie odpala. A mój odpala, ale dopiero po restarcie. JAk to zmienić lub usunąć? Bardzo proszę o szybko odpowiedź. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.

Pozdrawiam. Kowalson :slight_smile:

Wejdż do biosu i sprawdź jakie masz opcje startowe. Skoro po resecie wszystko chodzi a po włączeniu nie widocznie masz inne ustawienia - sprawdź jakie i zmień na te które masz przy resecie.

Podejrzewam że w sekwencji startowej “normalnej” nie masz dysku a DVD/usb/sieć natomiast w ustawieniach po resecie pojawia się juz opcja rozruchu z dysku.

Niestety nie wiem jaki masz bios więc nic konkretnego ci nie powiem, w każdym jest nieco inaczej.

Witaj mój kolega miał podobny problem i w jego przypadku nie były ustawienia bios tylko wada płyty głównej oczywiście sprawdź ustawienia w biosie jak poleca kolega

jego komp raz odpalił a raz nie…

A czy mogłbyś mi podać jak to się nazywa w tym biosie? Bo botowanie mam ustawione na HDD0 ale nie wiem czy to dobrzy czy zle. Jak moglbys podac ci jakas przyblizona nazwe jak te opcje sie w biosie nazywaja to by bylo super :slight_smile:

A twój dysk to HDD0 czy może ma inne oznaczenie? Podaj więcej danych: jak oznaczone masz poszczególne elementy (dyski, napedy itp)

a potem przepisz całe Boot Sequence z wszystkimi ustawieniami (lub wklej screen)