Problem przy wychodzeniu z gier

Witam.

Mam mały problem.

Gdy gram przez jakiś czas ( czy to 5minut czy 5godzin ), to przy wyjściu z gry robi mi się czarny ekran i wydać tylko myszkę. Po prostu pulpit jakby znika, ponieważ wszystkie procesy normalnie działają. Jedyny sposób to “Windows + L” i wtedy wszystko działa jak znowu wejdę na swój profil. Czy to może być wina sterowników ? Ponieważ system jest bardzo świeży i do tego nic nie mieszane było w nim. Owy czarny ekrany dzieje się jak wychodzę z gier C&C oraz Prey. Domyślam się, że z innymi grami będzie tak samo, ponieważ ta sama sytuacja w tych grach byłaby możliwa ?

Co może być nie tak ?

====

Dane:

  • Sterowniki: Nvidia 91.31

  • DirectX: 9.0c

  • nForce4 AMD: 6.86

Sprzęt w komputerze jest wystarczalny i to na długi czas :wink:

Dlatego wszelkie usterki odpadają. Syfu w komputerze również niemam.

jeżeli dzieje się to przy niektórych grach przypuszczam, że związane jest to z “czyszczeniem” pamięci / zwłaszcza jak jest jest jej mało i “wyrzucaniem” na swapa wszystkich danych związanych z grą / tekstury, rozdzielczość, odświeżanie itp. /. Dobrze napisana gra powinna automatycznie usuwać z ramu niepotrzebne komponenty jeżeli nie są potrzebne już w jej trakcie. Źle napisan potrafi zawiesić kompa nawet z 1 GB ramu po jakimś czasie… Po prostu na czas działania gry przejmuje ona w znacznym stopniu sterownie kartą grafiki, pamięcią itp.Po jej wyłączeniu zachodzi proces odwrotny ale to niestety trwa. Spróbuj, gdy ekran się zrobi czarny uruchomić menedżer zadań i zobacz jakie jest obciążenie procesora i czy rośnie wielkość pliku wymiany. W opcjach sterownika nVidia możesz spróbowć zmienić opcję, żeby bodjże aplikacja nie zrządzała właściwościami grafiki / dokładnej nazwy musisz poszukać / tylko system i zobacz, czy się coś zmieni. Ale raczej nie stawiałbym tu na jakieś problemy ze sprzętem.

Karta grafiki: Gigabyte 6600GT GV-3D1

Płyta Główna: Gigabyte GA-K8NXp - SLI

RAM: 2x 512mb DDR400 Corsair

CPU: AMD Athlon64 3200+ Venice Core

Tutaj Raczej problemów ze sprzętem niema.

Wydaje mi się, że to wina gier.

Tak wina gier. To by u wszystkich występowały takie problemy

A zmień ster np na 84.21.

Najpierw dokładnie odinstaluj stary i uruchom kartę na sterze systemowym i wgraj ster i potestuj.

A masz zainstalowane na windowsa jakieś nakładki typu Vista Transformation Pack 4.0 ?? Bo ja właśnie miałem identyczny problem kiedy miałem zainstalowaną tą nakładkę… Spróbuj tak:

  1. Wyłącz w glass2k ( jeśli używasz ) start wraz ze startem systemu. Wyłącz glass2k. Restart kompa. Włącz grę i graj z 10 minut… Sprawdź czy coś się zmieniło

  2. Jeli to oc wyżej nie pomogło to odinstaluj paczkę i przeczyść rejestr… Najprawdopodobniej to tego wina ( ja tak miałem ).

Niema żadnych nakładek właśnie zainstalowanych.

Spróbuje zainstalować starsze sterowniki, ponieważ z tymi troche problemów już miałem przy NFS:MW ( gra się bardzo często wyłączała ).

Spróbuje i dam znać jak poszło.