Problem Przy wznawianiu laptopa- czarny ekran

Na początku : nie wiem czy to pytanie zadałem we właściwej  kategorii ( ale mam windowsa 7) i proszę mówić do mnie jak do dziecka który nie za wiele wie o laptopach  :slight_smile:  . 

Problem ustąpił to znaczy laptop się włączył , ale pragnę się dowiedzieć co czarny ekran wywołało ? 

No to tak : ściągam mp3, nagle ekran jakiś biały ( taki przezroczysty ) kilka błędów , włączam menadżera zadań i sytuacja się pogarsza…  no to resetuje , a potem pisze wznawianie systemu i czarny ekran i nic się nie dzieje … diody świecą , laptop chodzi … no to go zostawiłem na noc a rano włączam i tak samo , dalej przyciskam guzik włączający/wyłączający :-D  tylko dłużej  a potem włączam i nie pisze już wznawianie ale uruchamianie i laptop się włączył . Co mogło wywołać taką sytuację  ?

 

Jakiś proces przywiesił system, czasami wystarczy poczekać troche dłużej, czasami poubijać otwarte procesy (zaczynając od tych najmniej istotnych aż do skutku). Tak czy inaczej po odzyskaniu względnej stabilności, dobrą praktyką jest zamknięcie systemu i po chwili włączenie ponownie.

Jeżeli sytuacja się powtarza, trzeba szukać winego w zainstalowanych ostatnio aplikacjach, sterownikach itp.