Problem przy zapisywaniu do pliku

Witam, mam problem przy zapisywaniu danych do pliku. Chodzi o kto, ze jak chce zapisac “Kaziu Wichura” to zapisuje mi tylko “Kaziu”. Jak zrobić, żeby zapisywał wszystko a nie tylko 1 ciag znakow?

Jaki język ??

Stawiam browara, że problem masz przy odczytywaniu a nie przy zapisywaniu. Jeśli wysyłasz zmienną do pliku << to cała jej wartość zostanie zapisana. Ty w zmiennej masz tylko jedno słowo. Dlaczego? Bo źle je odczytałeś.

Poczytaj wreszcie tą ksiażkę, którą niby posiadasz.

Wlasnie bys przegral browara. Blad jest przy zapisywaniu, dlatego, ze jak otworzylem ten plik tekstowy to tez pojawialo się tylko to jedno słowo.

oto ten kod

cout << "Enter the values: Name, Surname, Adress, Cell phone, Internet communicator, Others (in that order) separated by spaces: \t";

     cin >> zapis;

 fstream plik_zapis;


    plik_zapis.open("database.txt", ios::out | ios::binary | ios::app);


    plik_zapis << zapis << '\r' << '\n' ; // dla ios::binary


    /*

     plik_zapis << zapis << endl ; // dla trybu tekstowego

     */

    plik_zapis.close ();

    cout<< "Entry added successful!";

Co jest źle?

ps. chodzi o C++

Nie przegrałbym browara. Problemem jest to, że nie rozumiesz tego co robisz a ja w przeciwieństwie do Ciebie trochę działającego kodu napisałem. Najwyraźniej jednak jesteś zbyt uparty, żeby zernąć do jakiejkolwiek książki o C++ i dowiedzieć się, że cin czyta tekst do pierwszego białego znaku, czyli do spacji, tabulacji lub końca wiersza. Zatem jeśli wprowadzisz tekst:

ala ma kota

Wczytane zostanie wyłącznie pierwsze słowo. Drugie cin >> zmienna wczyta drugie słowo. Itd. Ale żeby to wiedzieć trzeba cokolwiek o iostream przeczytać a Ty się najwyraźniej wzbraniasz.

Co do browara - nie przegrałem go jak widzisz.

Więc jak zrobić, żeby wczytywał wszystko a nie tylko do białego znaku?

char variable[256];

cin.getline(variable, 256);

Jeśli zamierzasz zmienić 256 na coś innego - zmień w obu liniach na taką samą wartość. Tylko że zmianę najpierw dobrze przemyśl: musisz wiedzieć czy powinieneś zmienić i dlaczego chcesz zmienić.