Problem przy zmianie karty graficznej

Witam. Problem polega na tym że wymieniłem kartę radeon 9200 series 128MB na GeForce 2 MX400 64MB ponieważ chce sprawdzić czy przyczyną częstych zawieszeń komputera jest właśnie karta radeon. Po podłączeniu geforca na ekranie pojawia się napis d-sub no signal. Monitor to NEC Multisync 1760NX. Kupiłem przejściówke z DVI na D-SUB żebym mółg podłączyć ten monitor pod geforca2. Komputer startuje a monitor się nie włącza. Proszę o pomoc.

komp moze ci zawieszac zasilacz, jaki masz?

zasilacz to Deer (max 350W)

może być problem w sterownikach, bo wpinasz geforca, na kompa ze sterownikami ati, przejsciowka moze byc niesprawna też

Przed zmianą karty odinstalowałem sterowniki ATI.

masz zasilacz deer, jak widzisz ja tez taki mam… tez mi zawiesza kompa ale tylko przy grach jak na razie…

jak masz mozliwosc to sprawdz na markowym zasilaczu kompa

Właśnie sprawdziłem tą przejściówkę którą kupiłem na radeonie bo ona ma tam 3 wejścia i jest między innymi d-sub i też monitor się nie włącza więc problem leży chyba po stronie przejściówki. Jutro wymienie na nową i dam znać czy pomogło.

Może być zasilacz,Deer jest na czarnej liście,pewnie ledwo 250 Wat ciągnie,a na nalepce jest 350,ale tylko na niej

A złącza vga na nim nie ma skoro używasz przejściówki?

i w ogóle jak ją podłączyłeś? do monitora dvi a do karty d-sub->dvi czy do karty dvi->dsub i do monitora dsub.

Pierwszy sposób podłączenia nie musi wcale działać.

Do monitora jest podłączone DVI a do karty D-SUB.

Dodane 28.01.2012 (So) 14:22

Wymieniłem przejściówke na nową jednak nadal nie działa. Sprawdzałem narazie na karcie radeon 9200 series ale chyba nie ma sensu sprawdzać na geforce2. Dziwne że po podłączeniu bezpośrednio monitora do złącza DVI działa a z przejściówką na D-SUB nie. Jak ktoś ma jakiś pomysł proszę o pomoc.

Dodane 29.01.2012 (N) 12:21

Problem rozwiązany. Okazało się że ten monitor tzn NEC MultiSync LCD 1760NX ma dodatkowe wejście D-SUB więc wystarczyło podłączyć kabel o wejściu d-sub do monitora i do karty i wszystko działa. Mimo wszystko zastanawia mnie fakt czemu z przejściówką nie działało może za słaby sygnał był dostarczany. Po zmianie kart komputer też narazie sie nie zawiesza. Dzięki za pomoc. Temat narazie można zamknąć.