Problem, przy zmianie na normalną zegara procesora

Mam problem, przy zmianie na normalną zegara procesora (AMD Athlon XP 2000+ Palomino). Powinno być 1667MHz, a jest 1250MHz. Po zapisaniu i ponownym włączeniu komputera i widze czarny ekran(pomaga tylko wyłączenie przycisku na zasilaczu, ale od razu wszystko się zeruje.

Płyta główna: Asus A7V8X

Zasilacz: Mustang 400W

Co się dzieje??

:smiley: To może być pierwsza przycyzna

BIOS daje jakiś dźwięk?

nie, tylko jakby cały czas próbował się włączać, zasilacz jest nowy (ma zaledwie tydzień) i nie używany

Jak to zrobić :?: :?: :?:

Zrób reset biosa.

Robiłem( u mnie wystarczy odciąć dopływ prądu), ale nie o to chodzi, co mam zrobić, żeby znowu było 1667MHz, zmieniałem FSB, ale to nic nie daje

Tak, ale od płyty głównej - czyli należy wyjąć na chwilę baterię systemową. Lub poszukać zworek, które do tego służą na płycie głównej

narazie mam ustawione 115x13,5(ale i tak w Everest HE jest 1435MHz), bo ten komp nie łyka powyżej FSB120MHz

Robiłem to, ale nic nie daje, zworka przy baterii

Wyjmij baterię na 30min-1h

Przy włączaniu kompa powienieneś mieć komunikat o restarcie biosu.

Dalej to samo(zresetowało, ale i tak nie chodzi), mi chodzi o to, żeby zegar miał 1667MHz i żeby śie normalnie włączył, więc wiecie jak to zrobic??

FSB 133

Multi 12.5

V core 1.75

Zmień zasilacz na Fortona 400W, nie przestawiaj na tym śmieciu na wyższych taktach, wyższe takty=większe obciążenie zasilacza, a na tym zasilaczu możesz stracić kompa.

tak myślałem, żeby go wymienić(tym bardziej, bo chcę zrobić mały update części), bo już przy starcie zauważyłem pare usterek, poza tym troche jest głośny, może, że ten byłby dobry. Co o nim myślicie???

Ten zasilacz jest droższy od całego komputera.

Tu Forton 400W za 60 zł, więcej nie ma sensu dokładać do tego komputera, najwyżej zmienić grafikę na Radeona 9550 128/128.

Grafę chcę zmienić albo na 9500@9700 albo na 9600PRO albo XT i jakaś nagrywarka z LightScribe(najlepiej LiteON SHW 16H5S, bo go mam w innym kompie i jestem bardzo zadowolony)

Ten zasilacz może być???

kup tą

Też mam, i nie narzekam, lub LG H22L, BenQ 1655 (LG, Sony, BenQ, LiteOn to praktycznie to samo)

Tak.