Problem, przy zmianie na normalną zegara procesora

(Mati400) #1

Mam problem, przy zmianie na normalną zegara procesora (AMD Athlon XP 2000+ Palomino). Powinno być 1667MHz, a jest 1250MHz. Po zapisaniu i ponownym włączeniu komputera i widze czarny ekran(pomaga tylko wyłączenie przycisku na zasilaczu, ale od razu wszystko się zeruje.

Płyta główna: Asus A7V8X

Zasilacz: Mustang 400W

Co się dzieje??

(McDracullo) #2

:smiley: To może być pierwsza przycyzna

BIOS daje jakiś dźwięk?

(Mati400) #3

nie, tylko jakby cały czas próbował się włączać, zasilacz jest nowy (ma zaledwie tydzień) i nie używany

Jak to zrobić :?: :?: :?:

(Błażej) #4

Zrób reset biosa.

(Mati400) #5

Robiłem( u mnie wystarczy odciąć dopływ prądu), ale nie o to chodzi, co mam zrobić, żeby znowu było 1667MHz, zmieniałem FSB, ale to nic nie daje

(ak6) #6

Tak, ale od płyty głównej - czyli należy wyjąć na chwilę baterię systemową. Lub poszukać zworek, które do tego służą na płycie głównej

(Mati400) #7

narazie mam ustawione 115x13,5(ale i tak w Everest HE jest 1435MHz), bo ten komp nie łyka powyżej FSB120MHz

Robiłem to, ale nic nie daje, zworka przy baterii

(Błażej) #8

Wyjmij baterię na 30min-1h

Przy włączaniu kompa powienieneś mieć komunikat o restarcie biosu.

(Mati400) #9

Dalej to samo(zresetowało, ale i tak nie chodzi), mi chodzi o to, żeby zegar miał 1667MHz i żeby śie normalnie włączył, więc wiecie jak to zrobic??

(Michal Kolatek) #10

FSB 133

Multi 12.5

V core 1.75

Zmień zasilacz na Fortona 400W, nie przestawiaj na tym śmieciu na wyższych taktach, wyższe takty=większe obciążenie zasilacza, a na tym zasilaczu możesz stracić kompa.

(Mati400) #11

tak myślałem, żeby go wymienić(tym bardziej, bo chcę zrobić mały update części), bo już przy starcie zauważyłem pare usterek, poza tym troche jest głośny, może, że ten byłby dobry. Co o nim myślicie???

(Michal Kolatek) #12

Ten zasilacz jest droższy od całego komputera.

Tu Forton 400W za 60 zł, więcej nie ma sensu dokładać do tego komputera, najwyżej zmienić grafikę na Radeona 9550 128/128.

(Mati400) #13

Grafę chcę zmienić albo na 9500@9700 albo na 9600PRO albo XT i jakaś nagrywarka z LightScribe(najlepiej LiteON SHW 16H5S, bo go mam w innym kompie i jestem bardzo zadowolony)

Ten zasilacz może być???

(Michal Kolatek) #14

kup tą

Też mam, i nie narzekam, lub LG H22L, BenQ 1655 (LG, Sony, BenQ, LiteOn to praktycznie to samo)

Tak.