Problem przypuszczalnie z płytą główną

Witam mam taki problem zacznę od początku gdy wejdę do biosu po jakimś czasie się zawiesza, następny problem polega na tym, że przestało działać gniazdo PS/2 myszy (podłączałem inną). Komputer często podczas włączania zawiesza się gdy ładuje się system. Raz na parę razy udaje się uruchomić system ale wtedy nie działa wcześniej wspomniana myszka. Sprawdziłem RAM memtestem i nie wykazało żadnych błędów (za pierwszym razem test po pewnym czasie się zawiesił, ale po ponownym uruchomieniu został zakończony bez błędów jak już wspomniałem). Więc moim zdaniem to coś z płyta główną co Wy o tym sądzicie ??

Płyta to ASRock P4i65G z INTEL P4

Ja też miałem podobny problem z myszką. ale u mnie pomogło czyszczenie całego kompa i reinstalacja systemu…

Problem częściowo rozwiązany pasta pod procesorem była skruszała więc ją wymieniłem na nową. Było złe przewodnictwo i dlatego się zawieszał (choć przyda się wymiana całego chłodzenia, ponieważ komp ma za wysoką temperaturę). Podłączyłem myszkę USB i po włączeniu menadżera urządzeń zauważyłem, że myszka nie jest zainstalowana co było dla mnie dziwne, ale po zainstalowaniu działa