Problem PS4 z WI-FI

Witam. Mam problem z połączeniem mojej konsoli PS4 z WI-FI.
Mianowicie, gdy podłączę do wi-fi laptop, telefon bądź telewizor, wszystko działa bez zarzutu, ale gdy próbuje połączyć moja konsole, po wpisaniu hasła wyskakuje błąd z połączeniem, lub błąd ze wpisałem nieprawidłowe hasło. Próbowałem połączyć się tez z konsoli mojego współlokatora, wyskakuje ten sam błąd. Próbowałem restartowac router, dodam również ze jeżeli próbowałem przeciągnąć kabel z routera do konsoli, wszystko działało bez zarzutu. Miał ktoś ten sam problem i wie jak go rozwiązać?

Witaj

Jaki masz Router?
Sprawdzałeś w routerze ile masz dostępnych adresów IP?

Router to CISCO EPC3925, nie sprawdzałem żadnych adresów, szczerze to jestem totalnie zielony w tym temacie

Router ma osobne ustawienia do połączenia ręcznego i WPS

Z WPS byłoby łatwiej
Możesz spróbować, ale poszukaj przycisku
Nie jestem pewien, możliwe, że jest z lewej strony na ściance bocznej, nie z tyłu
Sprawdź

W PS4 w Ustawieniach połączenia internetowego, odszukaj opcji Połącz przy pomocy WPS
lub podobne, ale WPS powinno być w nazwie

Napisz czy znalazłeś

W PS4 trzeba wybrać Połączenie WPS, a przycisk WPS nacisnąć raz krótko na Routerze
Powinno skonfigurować

Znalazłem właśnie w instrukcji routera przycisk do łączenia WPS, spróbowałem połączyć dwukrotnie przez WPS, po minucie czekania wystąpił błąd ,nie można skonfigurować sieci wifi w określonym czasie(NW-31357-9)

Wszedłem właśnie w konfiguracje routera wpisując adres, wyłączyłem wszelkie zabezpieczenia, dalej nic :sob:

Też tak kiedyś miałem.
Z tego co pamiętam to konsola nie chciała połączyć się z siecią, która w nazwie miała specyficzne znaki.
Zmiana hasła na proste pomogła.

Mówisz o zmianie hasła w routerze tak? U mnie są tylko i wyłącznie cyfry jako hasło, wiec nie wiem czy może być to problemem

A jak wyłączysz w ogóle szyfrowanie sieci?
Spróbuj wyłączyć na jakiś czas konsolę z sieci.
A w ogóle konsola łączy się z jakimkolwiek innym punktem dostępowym, na przykład udostępnianie sieci po telefonie.
Nie raz tak jest, że jest kapryśna i trzeba ponawiać próbę kilkukrotnie, aż do skutku.
Jak zaczniesz parować konsolę z siecią to wyłącz na moment pada i wszystkie urządzenia w pobliżu z bluetoothem.

Przed chwila wyłączyłem całkowicie szyfrowanie, hasło do sieci, spróbowałem połączyć się z siecią, dalej bez skutku. Spróbowałem udostępnić internet z telefonu, połączyło bez żadnego problemu

Czyli może kiepski zasięg konsoli po WiFi, sprawdź jaki masz z rutera a jaki z telefonu.
Poza tym to możliwe, że ruter z jakiejś przyczyny nie udostępnia konsoli automatycznie adresu IP. .
Musiałbyś zrobić konfigurację ręczną i przypisać stałe IP konsoli w ruterze.
Na YouTube masz jak to zrobić.

Konsola stoi 20cm od routera wiec wątpię żeby to chodziło o zasięg. Jutro spróbuje przypisac ten adres konsoli do routera i dam znać, dzięki bardzo

Skoro masz tak blisko to jaki problem podłączyć ją po kablu.

Dla mnie to nie problem, ale współlokator nie ma możliwości pociągnąć kabla do pokoju, i to bardziej o niego tu chodzi

To wybierz w konsoli połączenie ręczne i daj stały numer IP przykładowo .100 - tak jak tutaj na filmie.
Ręcznie musisz jeszcze wpisać maskę ,bramę i DNS-y to sprawdzisz na przykład w lapku, który ma połączenie z tym ruterem.

https://www.youtube.com/watch?v=_Lb0HKLSau0

Niestety próbowałem zrobić jak w filmie, niestety dalej bez skutku, wyskakuje ten sam blad

1 polubienie

Ciekawa sprawa…to pozostaje tylko przestawienie w ruterze “kanału” na jakim działa WiFi (może konsola nie “widzi” na przykład pierwszego).
Jest jeszcze sprawa samej nazwy sieci…tutaj też spróbuj zmienić ją na jakąś bardzo prostą…(bez polskich znaków i specjalnych) - konsola nawet co do skomplikowanej nazwy sieci lubi kaprysić.
Sprawdzeniu, czy na pewno ruter ma wolną pulę adresów IP…ale, to nie w tym pewnie problem.
Pozostaje powielać próbę do uzyskania połączenia może “zaskoczy”.
Wyłączenie z sieci na chwilę rutera.
Z jakichś powodów (pewnie prozaicznych) nie mogą się połączyć.
Wyłącz na czas łączenia wszystkie urządzenia wokół konsoli z WiFi i bluetooth (klawiatury, myszki, telefony itp.)
Może jest jakieś zakłócenie sygnału.
Potem to już pozostaje tylko przywrócić konsoli ustawienia domyślne (utrata tylko ustawień, wszystko inne, gry i dane pozostaną ).
Dobrze jest też wyłączyć z sieci konsolę na jakieś pół godziny.
Jak nie pomoże to ktoś, kto się więcej zna na ruterach i szukanie już po kolei, co jest przyczyną.
Skoro masz współlokatora, to zapewne jesteście na wynajmowanym mieszkaniu, więc może właściciel coś zaradzi.

1 polubienie

Witam. Od pewnego czasu również mam problem z połączeniem wi fi z PS4. Na początku wszystko normalnie śmigało ale od pewnego czasu coś się zepsuło. Jak próbuję połączyć się przez wi fi i wpisuję hasło to pokazuję mi się: ,Sprawdzanie sieci" czy coś takiego i nie może się załadować a gdy naciskam żeby anulować to nic się nie dzieje i muszę wyłączyć i włączyć PS4 lecz gdy próbuje połączyć się przez przycisk WPS to pokazuje mi się błąd nw-31367-0. Nie mam jak podłączyć przez kabel więc może ktoś wie jak to naprawić? Również gdy naciskam żeby przetestować sieć to przy Adres IP pokazuje" Niepowodzenie" chodź zaznaczalem żeby wyszukiwało automatycznie i nie może wyszukać IP.

Jest wiele przyczyn takie stanu rzeczy.
Możliwe, że awarii uległ sam moduł WiFi konsoli.
Najprościej to sprawdzić udostępniając na próbę internet z telefonu.
Jak załapie to pozostaje zrestartować router, oraz zmienić nazwę sieci i hasło na jakieś proste, bez polskich znaków itp, bo plejka jest co do tego „kapryśna”.
Można spróbować też, czy konsola połączy się, kiedy sieć nie będzie szyfrowana.
Może pomoże wyłączenie na jakieś dziesięć minut routera i konsoli i włączenie z powrotem w kolejności najpierw router potem konsola.
Były też przypadki odlutowania się przewodu od anteny routera w konsoli.
Można podejść blisko do routera i sprawdzić, czy nie chodzi o zasięg.
Naprawa pomagała.
Poza tym, nie raz potrzeba ponawiać probę kilka razy - aż do skutku.
Zmiana połączenia na udostępnione z telefonu powie ci przynajmniej, czy to nie wina samego modułu WiFi, lub anteny.
Możesz też zmienić adresy DNS w konsoli na googlowskie.
https://weakwifisolutions.com/fixing-ps4-nw-31247-7-error/