Problem PS4 z WI-FI

Witam. Mam problem z połączeniem mojej konsoli PS4 z WI-FI.
Mianowicie, gdy podłączę do wi-fi laptop, telefon bądź telewizor, wszystko działa bez zarzutu, ale gdy próbuje połączyć moja konsole, po wpisaniu hasła wyskakuje błąd z połączeniem, lub błąd ze wpisałem nieprawidłowe hasło. Próbowałem połączyć się tez z konsoli mojego współlokatora, wyskakuje ten sam błąd. Próbowałem restartowac router, dodam również ze jeżeli próbowałem przeciągnąć kabel z routera do konsoli, wszystko działało bez zarzutu. Miał ktoś ten sam problem i wie jak go rozwiązać?

Witaj

Jaki masz Router?
Sprawdzałeś w routerze ile masz dostępnych adresów IP?

Router to CISCO EPC3925, nie sprawdzałem żadnych adresów, szczerze to jestem totalnie zielony w tym temacie

Router ma osobne ustawienia do połączenia ręcznego i WPS

Z WPS byłoby łatwiej
Możesz spróbować, ale poszukaj przycisku
Nie jestem pewien, możliwe, że jest z lewej strony na ściance bocznej, nie z tyłu
Sprawdź

W PS4 w Ustawieniach połączenia internetowego, odszukaj opcji Połącz przy pomocy WPS
lub podobne, ale WPS powinno być w nazwie

Napisz czy znalazłeś

W PS4 trzeba wybrać Połączenie WPS, a przycisk WPS nacisnąć raz krótko na Routerze
Powinno skonfigurować

Znalazłem właśnie w instrukcji routera przycisk do łączenia WPS, spróbowałem połączyć dwukrotnie przez WPS, po minucie czekania wystąpił błąd ,nie można skonfigurować sieci wifi w określonym czasie(NW-31357-9)

Wszedłem właśnie w konfiguracje routera wpisując adres, wyłączyłem wszelkie zabezpieczenia, dalej nic :sob:

Też tak kiedyś miałem.
Z tego co pamiętam to konsola nie chciała połączyć się z siecią, która w nazwie miała specyficzne znaki.
Zmiana hasła na proste pomogła.

Mówisz o zmianie hasła w routerze tak? U mnie są tylko i wyłącznie cyfry jako hasło, wiec nie wiem czy może być to problemem

A jak wyłączysz w ogóle szyfrowanie sieci?
Spróbuj wyłączyć na jakiś czas konsolę z sieci.
A w ogóle konsola łączy się z jakimkolwiek innym punktem dostępowym, na przykład udostępnianie sieci po telefonie.
Nie raz tak jest, że jest kapryśna i trzeba ponawiać próbę kilkukrotnie, aż do skutku.
Jak zaczniesz parować konsolę z siecią to wyłącz na moment pada i wszystkie urządzenia w pobliżu z bluetoothem.

Przed chwila wyłączyłem całkowicie szyfrowanie, hasło do sieci, spróbowałem połączyć się z siecią, dalej bez skutku. Spróbowałem udostępnić internet z telefonu, połączyło bez żadnego problemu

Czyli może kiepski zasięg konsoli po WiFi, sprawdź jaki masz z rutera a jaki z telefonu.
Poza tym to możliwe, że ruter z jakiejś przyczyny nie udostępnia konsoli automatycznie adresu IP. .
Musiałbyś zrobić konfigurację ręczną i przypisać stałe IP konsoli w ruterze.
Na YouTube masz jak to zrobić.

Konsola stoi 20cm od routera wiec wątpię żeby to chodziło o zasięg. Jutro spróbuje przypisac ten adres konsoli do routera i dam znać, dzięki bardzo

Skoro masz tak blisko to jaki problem podłączyć ją po kablu.

Dla mnie to nie problem, ale współlokator nie ma możliwości pociągnąć kabla do pokoju, i to bardziej o niego tu chodzi

To wybierz w konsoli połączenie ręczne i daj stały numer IP przykładowo .100 - tak jak tutaj na filmie.
Ręcznie musisz jeszcze wpisać maskę ,bramę i DNS-y to sprawdzisz na przykład w lapku, który ma połączenie z tym ruterem.

https://www.youtube.com/watch?v=_Lb0HKLSau0

Niestety próbowałem zrobić jak w filmie, niestety dalej bez skutku, wyskakuje ten sam blad

1lajk

Ciekawa sprawa…to pozostaje tylko przestawienie w ruterze “kanału” na jakim działa WiFi (może konsola nie “widzi” na przykład pierwszego).
Jest jeszcze sprawa samej nazwy sieci…tutaj też spróbuj zmienić ją na jakąś bardzo prostą…(bez polskich znaków i specjalnych) - konsola nawet co do skomplikowanej nazwy sieci lubi kaprysić.
Sprawdzeniu, czy na pewno ruter ma wolną pulę adresów IP…ale, to nie w tym pewnie problem.
Pozostaje powielać próbę do uzyskania połączenia może “zaskoczy”.
Wyłączenie z sieci na chwilę rutera.
Z jakichś powodów (pewnie prozaicznych) nie mogą się połączyć.
Wyłącz na czas łączenia wszystkie urządzenia wokół konsoli z WiFi i bluetooth (klawiatury, myszki, telefony itp.)
Może jest jakieś zakłócenie sygnału.
Potem to już pozostaje tylko przywrócić konsoli ustawienia domyślne (utrata tylko ustawień, wszystko inne, gry i dane pozostaną ).
Dobrze jest też wyłączyć z sieci konsolę na jakieś pół godziny.
Jak nie pomoże to ktoś, kto się więcej zna na ruterach i szukanie już po kolei, co jest przyczyną.
Skoro masz współlokatora, to zapewne jesteście na wynajmowanym mieszkaniu, więc może właściciel coś zaradzi.

1lajk