Problem - Recovery lenovo N100

Witam. Mam takie pytanie dotyczące Recovery do IBM Lenovo N100. Miałem system Windows Vista Home Premium, oraz partycje ratunkową. Zainstalowałem program (nie zwróciłem uwagi czy był pod Windows Vista) i wystąpił jakiś błąd i komputer ponownie się uruchomił. Podczas logowania do systemu komputer się zawieszał i ponownie reset i tak w koło. Poradziłem się informatyka i stwierdził on że została uszkodzona partycja ratunkowa na której była winda oraz że został uszkodzony obecny system Windows.Nie zrobiłem recovery ponieważ stało się to po 2h od otrzymania komputera. I tu rodzi się moje pytanie czy mogę gdzieś dostać takie recovery?(najlepiej za darmo :P) Obecnie mam Windows Xp HE (dokupiłem osobno) ale chciałbym mieć legalną Viste a jakoś nie widzi mi się wydawanie kilku set złotych na kolejny system, skoro miałem na laptopie. Jeszcze wracając nie dostałem CD/DVD z systemem do laptopa, a system był na partycji a jej już niema czyli nie mam systemu :frowning: i dlatego kupiłem Xp, ale jak już mówiłem chciałbym mieć Viste ponieważ jest nowsza i lepsza (wg mnie!). Proszę o pomoc. Z góry thx i pozdrawiam!

Komputer zawiesza sie podczas wejscia do systemu, ale nie napisales co dzieje sie, gdy chcesz przywrocic komputer do stanu fabrycznego (uzywajac odzyskiwania systemu Lenovo).

Partycja Recovery (cholerstwo paskudne nawiasem mowiac) przeznaczona jest wlasnie do wrzucenia ‘nowego’ systemu, gdy ze ‘starym’ cos szwankuje.

Przed uruchomieniem systemu (a tuz po uruchomieniu komputera) naciskaj klawisz ThinkVantage (on zdaje sie uruchamia to paskudztwo - jesli nie, sprobuj z F11 i F12) - powinno zaladowac sie srodowisko naprawcze.

Daj znac jak poszlo - z tego co napisales nie wynika, ze partycja zostala usunieta, tylko ze system sie nie uruchamia, a Twoj znajomy informatyk moze gadac glupoty.

Jezeli uda Ci sie odzyskac system z Recovery - bedziesz mogl wypalic go na kilka plytek DVD i pozniej z nich odzyskiwac wszystko.