Problem"Recovery Your PC couldn`t start properly"

(ewka-46) #1

Podczas ostatniej aktualizacji Windows 10,laptop chodził 1 dzień a następnie pokazywał już tylko niebieski ekran z napisem jak w temacie. Poza tym ekran czytelny jest przez chwilę, a potem jest nieczytelny i zablokowany-nic nie można zrobić. Domyślam się,że trzeba go uruchomić z płyty, ale takowej nie posiadam. Czy jest jakiś inny sposób na uruchomienie? A może to coś z grafiką?

W załączeniu taki obraz.
Jestem nowa, więc sorry za ewentualne błędy.

(Astor44) #2

Faktycznie wygląda, że “coś z grafiką”. Spróbuj podczas startu wejść do BIOSu i sprawdź, czy tam też tak wygląda obraz.

(ewka-46) #3

Tak, po wejściu do BIOSU przez chwilę jest ok, a potem obraz zniekształcony i nic nie działa.

(LORDEK) #4

Czyli sypie się sprzęt, prawdopodobnie grafika, ale może coś też na płycie głównej. Zostaje serwis, ale zazwyczaj kończy się on na wymianie płyty głównej.

(Astor44) #5

No to dla “świętego spokoju” warto by jeszcze podłączyć laptop do zewnętrznego monitora (telewizora), ponieważ to co pokazujesz (i biorąc pod uwagę obraz w BIOSie) może obrazować uszkodzenie matrycy (displaya). Jeśli to nic nie da, to wygląda na uszkodzenie co najmniej karty graficznej lub płyty głównej laptopa. Wtedy faktycznie serwis.

(ewka-46) #6

Tak wygląda obraz w BIOSIE po ok 1 min.

(Astor44) #7

To się potwierdza j.w. Podłącz lapka do zewnętrznego monitora.

(ewka-46) #8

Dzięki za odp. Pozostaje serwis.

(LORDEK) #9

Podaj jeszcze model laptopa.

(ewka-46) #10

HP Pavilion TS 15 to wyczytałam w BIOSIE

(LORDEK) #11

Zapomniałem zapytać. Widzę, że nawet młody sprzęt, wiec może masz na niego gwarancję? Jak tak to nawet nie szukamy części, tylko odsyłaj.

EDIT:
Dłuższy numer będzie na naklejce pod laptopem, bo widzę, że tego jest kilka wersji

(ewka-46) #12

Tak ale naklejka wytarta. A gwarancja już minęła.
:smile:

(ewka-46) #13

Informacja na zakończenie tematu: Komputer działa. Okazało się,że naprawa systemu nic nie pomogła, więc w akcie desperacji przeinstalowałam system od nowa i działa bez serwisu. Grafika OK. Prawdopodobnie wtedy system nie potrafił sobie poradzić z jakimś sterownikiem i taki efekt. Po reinstalacji jest w porządku. To tyle.:smile:

(sensu) #14

No ale w biosie też był rozmazany ekran.

(ewka-46) #15

Tak. Tak było. I sama byłam zaskoczona, że podczas naprawiania z bootowalnego pendrive, po ok. 30 sek.ekran stawał się rozmyty, a (w prawdzie po 2 dniach nieużywania komputera), z tego samego pendriva instalowanie Windowsa poszło bez problemu.
A i jeszcze jedno: po nowej instalacji systemu, w Menadżerze urządzeń znalazły się ok.4 pozycje z “nieznanym urządzeniem”-system nie znalazł sterowników. Zrobiłam to “ręcznie” i poszło. Na razie działa.