Problem, restart komputera

Witam,

Otóż gdy coś robię na komputerze, komputer sam restartuje się co jakąś godzinę, było tak odkąd zakupiłem komputer, skanowałem komputer i nie wykryło żadnych wirusów.

Sprzęt, podaje to co według mnie powinienem,

4 rdzenie

4gb ram

Karta graficzna ATI Radeon HD 4800 series

a podaj windowsa bo windows seven wersja beta o ile dobrze pamiętam sam się wyłącza (tylko nie pamiętam po jakim czasie)

Wyłączać się będzie ale jeszcze nie teraz, co 2 godziny 7100 rc :slight_smile:

Posiadam windows xp

Około co godzinę, czy dokładnie co godzinę?

Jak komputer stoi sam sobie i nic nie działasz, to restartów nie ma? (jesli tak, to mogłoby to podchodzić np. pod zasilacz)

Jeśli rzeczywiście jest jakaś taka regularność, że niezależnie od wszystkiego restartuje się co godzinę, to może ściągnij jakiegoś Linuksa w wersji LiveCD, odpal, podziałaj na nim ze 2h i zobacz, czy będzie restart. (jeśli nie, to może rzeczywiście jest to wina jakiegoś szkodnika)

Jest tak przeważnie jak w jakąś gre gram, a komputer jest nowiutki ma tylko 3 miesiące.

Czyli pewnie jeszcze na gwarancji?

Przy graniu w gry jest spore obciążenie. Ja bym strzelał, że to może być właśnie zasilacz - za mało wydajny jak na takie obciązenia (nie liczy sie nawet ilość Wat, ale stabilność napięć).

Najlepiej jakby ktoś się wypowiedział lepiej orientujący.

Pewnie nie masz dostępu do środka komputera, żeby sprawdzić model zasilacza?

Nie niestety, nie za bardzo.

Tak myślę, że inną opcją mogłoby być też np. przegrzewanie się procesora. Po takim restarcie wejdź do BIOS-u i sprawdź temperatury. Ale to wciąż strzelam.

Temperatura to 38 stopni.

obciąż komputer programami ati tool i orthos i zobacz co się dzieje czy się wcześniej resetuje, wyłącz resetowanie po wystąpieniu błędu stop zwanym niebieskim ekranem śmierci.

Gdzie znajdę to orthos, i nie rozumiem o co ci chodzi z wyłączeniem resetowania, jak to zrobić?

orthos na google, to drugie prawym na mój komputer właściwości, zaawansowane dalej znajdziesz.

Chodzi o to, wole się upewnić.

sdasdasdsadasdsadsadsad.png

tak ostatnia opcja Automatycznie wystarczy odznaczyć.

zrobiłem jak mówiłeś i nic się nie działo, najwyraźniej problemem są gry komputerowe, tylko co się może dać, temperatura też chyba zbyt wysoka nie jest?

Po restarcie kompa oczywiście którego nie chcę, teraz zauważyłem że wysyakuje komunikat o błędzie, wcześniej nie zwróciłem na to uwagi jego treść jest taka

dasdasr.png