[Problem] Router pentagram p6360 i brak internetu

Witam.

Jak w nazwie tematu, mam problem z dostepem do neta przez routera pentagram p6360.

Mam internet z multimedii, przez 2 tygodnie router dzialal jak trzeba. Problemem wtedy bylo rozlaczanie sie internetu. Musialem wtyczke od neta podlaczyc docelowo do komputera i net byl z powrotem. Obecnie po podlaczeniu routera nie moge wejsc nawet na strone logowania routera w celu konfiguracji. Czy ktos jest w stanie mi pomoc?

Pozdrawiam

CO do konfiguracji routera to tak :

  • szukamy guziczka resetu

-trzymamy go 30 sek

  • wyła/włą z prądu router

  • w kompie ustawiamy automatyczne IP

  • podłączamy komp z routerem (Lan, a nie wan)

  • czekamy chwile i spr w ipconfig jaki jest adres bramy lub serwera DHCP

  • wklepujemy ten adres do przeglondarki i wprowadzamy domyślne dane dostępowe (pewnie admin admin ) i hejjj !

pzdr

Niestety, ten sposob nie dziala. Nadal nie moge sie zalogowac na strone konfiguracyjna routera.

No ale napisz w jakim momencie coś jest nie tak …

  • połączenie kablowe i kom i router wykrywa ?

  • adres DHCP dostaje z odpowiedniej puli czy APIPA ?

  • próbowałeś /relese i /renew przy ipconfig ?

  • próbowałeś inną przeglądarke ?

-próbowałeś pingować ip LAN routera ?

pzdr

Sprawdź czy w ustawieniach TCP/IP komputera masz ustawione dynamiczne pobieranie IP czasem jak są wpisy IP i dns potrafi być problem z połączeniem i należy wykasować .

W TCP/IP mam przydzielone automatycznie.

Poprzez polaczenie kablem router-modem-pc nie moge uzyskac dostepu do strony konfiguracyjnej routera.

Przez wifi ta strona dziala, aczkolwiek zadna konfiguracja nie pozwala na dostep do internetu.

Adres IP jest przydzielany automatycznie. Czasem taki jak powinien byc, a czasem taki dziwny typu 10.xx.x.x

Nie mam pojecia co sie dzieje.

Po zastosowaniu ustawien fabrycznych wciaz nie ma internetu przez router.

Tak jakby router mial jakas wewnetrzna blokade na dostep do internetu.

Hej,

A na pewno tak masz to podłączone? Kolejność powinna być nieco inna: modem -> router -> PC.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak, mam poprawnie podlaczone.

10.18.0.1 <— takie ip czasem sie pojawia zamiast standardowego 89.229.x.x

IP otrzymane po podlaczeniu laptopa przez wifi to 192.168.1.101, zastanawiam sie dlaczego nie otrzymuje standardowego ip, ktore powinno byc.

Hej,

:arrow: A czy podłączając komputer bezpośrednio do modemu udaje się nawiązać połączenie z netem?

:arrow: Jaki posiadasz modem i jak wygląda status jego działania, tzn. jakie diody się na nim świecą światłem ciągłym, a które zapalają się i gasną?

Laptop otrzymuje IP lokalne, które jest nadawane przez serwer DHCP znajdujący się w routerze. Dzięki temu więcej komputerów może być podłączonych do sieci lokalnej i korzystać z dostępu do sieci.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Podlaczajac prosto z modemu do pc mam internet bez problemow.

Modem THOMSON Digital Broadband.

Diody migajace: Cable activity i PC Link

Diody ciagle: Cable link i internet

Hej,

Czyli na pewno mamy problem z routerem.

:arrow: Próbowałeś do podłączenia użyć innego kabla? Albo przetestować ten, którym łączysz komputer z routerem, poprzez podłączenie nim modemu i komputera. Jeśli dostęp do sieci będzie niemożliwy, winowajcą jest kabel.

Czy diody na modemie zachowują się tak samo w przypadku, gdy do modemu podłączony jest komputer oraz wtedy, gdy do modemu podłączamy router?

:arrow: A dobrze podłączasz kable? Tzn. kabel z modemu wpinasz do portu WLAN, a kabel do komputera w port LAN.

:arrow: Gdy dostałeś się do strony konfiguracyjnej, masz możliwość przywrócenia ustawień domyślnych na routerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wszystko to robilem. Przywracalem ustawienia fabryczne poprzez polaczenie wifi. Przez kabel nie moge wejsc do strony konfiguracyjnej. Kable na 100% sa dobrze podpiete. Modem zachowuje sie tak samo. Problem jest po stronie routera, tylko ja nie wiem co z nim zrobic, aby znow dzialal.

Hej,

:arrow: A jak wygląda status świecenia diod na routerze?

:arrow: Czy gdy go wyłączasz i włączasz, to zapalają się wszystkie z diod na routerze?

Ale czy każdy z nich jest dobry? Używasz kabli prostych czy krzyżowych?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Według mnie każdy obecny switch obsługuje MDI/MDI-X.

Tu nie może być magii.

Zacznijmy od tego że z punktu widzenia routera aby PC miał neta to router musi połączyć sie z dostawcą (a) i komputer musi połączyć się z routerem(b).

(a)

Podłącz router do modemu. wykonaj restart obu urządzeń i odczekaj pół minuty.

Zaloguj sie jakoś na router i zobacz co sie dzieje po stronie WAN - czy dostał IP publiczne itp- może ten router ma narzędzia typu ping to strzel ping na wp.pl.

(b)

Jak to bedzie grało to lecimy na router na interfejsy LAN.

Sprawdzamy czy DHCP jest włączone, spr jaki adres ma router 192.168 …, sprawdzamy z jakiego przedziału przyznaje adresy komputerowm.

Teraz łączymy prostym kablem router (port LAN) do komputera.

Na kompie powinno pokazać sie że jest połączenie 100Mbps a na routerze diody powinny pokazać że jest ok w warstwie łącza danych.

Wchodzimy teraz do właściwości TCP IP naszej karty wyłączając wczesniej inne karty na tym kompie.

We właściwościach tcp ip ustawiamy wszystko automatycznie.

Wyłączamy a nastepnie włączamy karte sieciową.

Teraz wykonujemy :

ping 127.0.0.1

ping “na adres IP routera który spr wcześniej”

ping 212.77.100.101

ping wp.pl


jak na 2 jest lipa to ustawiamy statyczne parametry we właściwościach karty sieć:

ip: jakieś odleglejsze z puli DHCP

maska 255.255.255.0

brama: ip routera

dns 8.8.8.8

zapisujemy i ponawiamy ping.

jak lipa to pokaż ipconfig i najlepiej screen konfiguracji lan w routerze


jak router pinguje a dalej nie chce to albo źle ustawiono brame albo router nie ma jednak połączenia z dostawcą ISP -> powrót na router


Jak pingi na router dochodzą a nie idzie wejsc do konfiguracji to pewnie przeglądarka wini -> spr inną przeglądarką

Diagnozowanie problemów pingiem:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … ow-w-sieci

Brama domyślna:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/1 … lt-gateway

Budowa routera:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … owy-router

Działanie DHCP:

http://sieci-komputerowe.net/podstawy/9 … ziala-dhcp

… 20 minut lektury i dużo łatwiej spojrzeć na taki problem

Swietnie, dziala znow! <3

Dziekuje wszystkim za szybka pomoc.

Pozdrawiam,

Kuchiki-san.

Hej,

Ujmę to tak - powinny. Z niektórymi urządzeniami i tak zdarzają się różne frytki. :slight_smile:

Czyli jednak wina przeglądarki? Jeśli tak, to sprawdź w ustawieniach firewall’a czy przypadkiem testowanej pierwotnie przeglądarce nie został zablokowany dostęp do sieci. Ewentualnie czy sama przeglądarka nie jest ustawiona do pracy w trybie off line. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus