Problem, router WRT54GL

Witam !

Mam pewnie problem z routerem który niedawno kupiłem. Problem polega na tym że nie ma Internetu :wink:

Ale teraz dokładnie:

Kupiłem router Linksys WRT54GL. Przed podłączeniem wszystkiego ustawiam w „Połączenia sieciowe” aby pobierało automatycznie (IP, bramkę, maskę itp.) – oczywiście przed tym wyciągam wtyczkę. Restartuje komputer. Po restarcie podpina router do komputera za pomocą kabla, który był razem z routerem i wchodzę przez przeglądarkę do ustawień (192.168.1.1).

Pobieram adres MAC mojej karty sieciowej

Wpisuje wszystkie dane, które dostałem (IP, bramkę itp.) w StaticIP

Resztę wszystko pozostawiam na „default”, czyli nic nie zmieniam

Podpinam pod router kabel z Internetem

Komputer pobiera wszystkie dane, a Internetu dalej nie ma !?

Próbowałem już kilka sposobów, ale za każdym razem nie ma połączenia. Sieć wykrywa bezprzewodowo, pinguje na wszystkie strony, ale strony się nie wyświetlają

Dodam, że mam Internet mam z zwykłej sieci osiedlowej.

Bardzo proszę o pomoc, bo nie mogę sobie z tym poradzić. Co robię źle/czego nie robię.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

A masz na pewno statyczne IP? Spróbuj ustawić tylko MAC Address karty sieciowej, może konfiguracja zostanie pobrana sama z DHCP. Nic po za adresem MAC na sztywno nie wpisuj, zamiast StaticIP spróbuj ustawić Auto DHCP - czy coś w tym rodzaju.

Tak napewno mam statyczne IP (85.28.138.86). Próbowałęm też żeby pobierało automatycznie przez DHCP i nadal to samo.

Nie wiem czy to ważne, ale jak ustawiam na kompie żeby pobierało automatycznie (bez routera, normalnie kable od internetu wpięty do kompa) to pobiera mi całkiem inne IP (169.254.211.198) i internetu nie ma. Muszę wpisywać ręcznie…

Ustaw na “sztywno” w połączeniu sieciowym /karty sieciowej/ adres IP Serwerów DNS resztę zostaw na automacie tj IP MASKĘ i BRAMĘ

tak też zrobiłem. Wpisałem na komputerze tylko adresy serwerów DNS, a do IP, bramki i maski dałem żeby automatycznie i internetu nie ma dalej :frowning: #-o

Jeżeli Ci taki adres IP bez routera pokazuje(wewnętrzy), to na pewno dostałeś od dostawcy dane do wpisania, bo jeżeli bez routera Ci nie pobiera dobrego adresu a w sieciach jest tylko 172, 10, 192 a nie ma 169 to musisz je wpisywać na sztywno.

Musisz popróbować bez routera, jak wpiszesz dobre IP(a na pewno je dostałeś) to internet powinien się pojawić.

Wtedy podpinasz routera i do niego wpisujesz te dane które wpisałeś na komputerze i internet działał.

No wpisuje ręcznie i internet mam (jak kabel jest podłączony adrazu do komputera). Ale jak wpisuje te dane do routera i żeby komputer pobierał automatycznie to już internetu nie ma.

Nie wiem ale zabardzo nie rozumiem twojej wypowiedzi :wink:

Witam!

Mam podobny problem. Kupiłem router Linksys WRT54GL. Przed podłączeniem do netu definiuję wszystkie parametry ze stacjonarnego PC, zgodnie z instrukcjami i ‘user guide’. Klonjuę MAC (dostawca internetu spisywał mój MAC karty i nazwę komputera).

DHCP - włączone.

DNS - pobrane

W statusie pokazuje poprawnie, według mnie wszystkie dane.

Niestety nie mam netu. Sprawdzałem w menu ‘diagnostic’ routera - pinguje wszystkie stronki www bez problemu. Jednak na komputerze mam już timeouty przy pingowaniu.

Też próbowałem prawie wszystkich możliwych ustawień, ale za każdym razem nie ma internetu. Mam dwa kompy - stacjonarny, który poprzednio podpięty był do sieci osiedlowej i do którego podłączam aktualnie router. Laptop z kartą wifi na którym chciałbym korzystać z netu.

Bardzo proszę o pomoc. Może też robię coś źle/czegoś nie robię.

Dzięki i pozdrowienia !

Jest jeszcze jedna opcja - być może dostawca internetu stosuje zabezpieczenie TTL ?

A na czym polega to zabezpieczenie, jak sprawdzić czy jest ono włonczone, no i jak ewentualnie obejść to zabezpieczenie - jeśli się da

No widze że nie tylko ja mam taki problem…

Jak masz podłączony bezpośredniom komputer do internetu bez routera to robisz ping do bramy domyślnej i jakiejś wybranej strony www i przy pingu pokazuje na końcu TTL.

Jeżeli wynosi 1 to trzeba router który ma opcję podbijającą TTL.

jak masz oryginalny soft to nie czekaj tylko wgraj Tomato i poczytaj to co mozna robic z tym softem np . podbijanie TLL :

http://openlinksys.info/readarticle.php?article_id=6

Witam

Faktycznie, po pingu pokazuje w odpowiedziach TTL=1. Pytanie jak można sobie z tym poradzić mając ww router ? Znalazłem gdzieś na forach, że z linii komend można wprowadzić jakieś ustawienia dla firewall’a, żeby załatwić sprawę TTL. Nie wiem na ile to bezpieczne ?

dzięki i pozdrawiam

O ile się orientuję, to wgranie alternatywnego softu unieważnia gwarancję na sprzęt ?

Tomato już zainstalowane (najnowsza wersja)

I czy mógłby ktoś napisać jak zrobić to podbijanie na tym właśnie firmware. Byłbym bardzo wdzięczny i nie tylko ja :wink:

Problem rozwiązany !

Trzeba wgrać Tomato (ja mam najnowszą wresje) wchodzimy do Advanced>Conntrack / Netfilter i na samym dole mamy TTL Adjust i ustawić na +1 i odznaczmy Inbound Layer 7

w moim przypadku pomogło

Dziękuje wszystkim za pomoc !

ja się dziwie że ktos kto ma soft oryginalny i wie że istnieje cos takiego jak Tomato uzywa oryginalnego. a pro po do niego zawsze można wrócic.