Problem routerem, przerwy na wifi, blokuje inne urządzenia

Witam,
ostatnio przeniosłem się w końcu z lte na światłowód. Wszystko fajnie, tylko mam problem z routerem. Router “centrala”, który dostałem od firmy działa dobrze tylko nie pokrywa swoim zasięgiem całego domu. Od tego routera idą kable do telewizorów. Jeden telewizor jest na drugim końcu domu od routera, firma powiedziała, że idzie kabel 8 żyłowy, telewizja wykorzystuje tylko 4 żyły, więc rozłączyli ten kabel i zrobili tam skrętkę rj-45. Niby podłączyć tylko drugi router i wszystko fajnie. Po LTE został mi router D-LINK DWR 116. Podłączyłem pod skrętkę przy tv i śmiga. Niestety router DWR 116 zablokował internet na komputerze. Pomógł dopiero restart routera przy włączonym komputerze jednocześnie. Ale to nie wszystko, router blokuje dostęp internetu na wifi. Trzeba się podłączyć pod jego sieć zaraz po restarcie routera. Gdy jestem non stop podłączony do wifi routera nie ma problemu, jednak gdy wyłączę wifi i włączę ponownie internetu już nie ma na wifi. Trzeba restartować router i podłączyć się szybko. Sporadycznie blokuje jeszcze internet na komputerze, pomaga wyłączenie i właczenie karty sieciowej przy wyłączonym routerze DWR 116. Proszę o pomoc :wink: Muszę kupić inny router czy da się tego polsatowskiego jakoś skonfigurować?
Pozdrawiam,

Na pewno wyłącz serwer dhcp na d-linku i podłącz kabel sieciowy do portu lan, nie wan.

1 polubienie

Wielkie dzięki,
wyłączenie serwera dhcp pomogło. Zmieniłem jeszcze ip routera :slight_smile:
Pozdro