Problem se sterownikami. Win 10 AMD Ryzen 7 3750H

Witam wszystkich.
Mam problem z laptopem i sterownikami do karty graficznej która jest razem z procesorem AMD tak mi się wydaje.
Chodzi o AMD Radeon™ RX Vega 10 Graphics.

Te na stronie producenta laptopa są stare i nie mają oprogramowania tego CCC czy jak to tam się fachowo nazywa. Przez co nie jestem w stanie zmienić skalowania ekranu.
Czy ktoś by mógł mnie pokierować w dobrą stronę i pokazać stronę z sterownikami i software.

Możesz zaryzykować i pobrać sterowniki ze strony AMD (Adrenalin) i je zainstalować. Nie jest to jednak w przypadku laptopów zalecane. Sterowniki do laptopa powinno aktualizować się albo przez WU albo ze strony producenta laptopa.

1 polubienie

No właśnie je zainstalowałem i one działają na chwile. Jak rebotne windowsa to już mi software nie działa. Ale kicha.
Czyli po sterowniki do producenta.

Z tym że na sterownikach producenta nie będziesz miał prawdopodobnie tego panelu od AMD na którym ci zależy.

1 polubienie

To dobrze myślałem.
Dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.

Tu nie ma co nawet kombinować, 30 fps na low w Wiedźminie 3 będzie, niezależnie jakie cuda z oprogramowaniem i sterownikami zrobisz. To integra, przyzwoita, ale niezbyt do gier. :slight_smile:

Laptopy mają to do siebie że są brandowane przez producenta.Masz dany model i ze strony producenta lapka pobierasz sterowniki.To jest jako całość,nie jak z komputerami stacjonarnymi.

1 polubienie

Panele do grafik zintegrowanych i dedykowanych do laptopów obecnie ściąga się ze sklepu Microsoft Store.
Sterowniki ze strony producenta laptopa.
Tyle, że obecnie są one bez paneli i trzeba dociągać ze sklepu.
Tak jest też obecnie ze sterownikami Realteka - panel jest w Microsoft Store.
System czasem sam zaciąga, albo proponuje te panele.
Tak głupio to rozwiązano obecnie jako aplikacje.
Ja na przykład musiałem ściągać panel ze sklepu Microsoft zintegrowanej grafiki Intel UHD i osobno panel dedykowanej NVidii oraz Realteka w moim lapku Lenovo Legion.
Poza tym, są też jeszcze często dedykowane aplikacje każdego producenta do zarządzania lapkiem w rozszerzonym zakresie (automatyczne aktualizacje biosu, sterowników, ustawiania baterii i wiele innych), ale ja z tego zrezygnowałem - wystarcza mi sam system Windows 10, który przeważnie ma to wszystko w ustawieniach.

Ok spróbujemy.
Może czego mam szukać dla AMD?
Ten panel się nazywa?

Znalazłem tylko ten.
Nie wiem, czy zadziała ci z twoimi sterownikami.
Ja mam Intela i u mnie wszystko działa dobrze z panelem Intela.
Spróbuj ten panel ze sterownikami od producenta laptopa, bo przeważnie właśnie te panele działają z takimi sterami.
Tak więc tutaj link do panela Radeona.
https://www.microsoft.com/en-us/p/amd-radeon-software/9nz1bjqn6bhl?activetab=pivot:overviewtab

Ja mam kartę AMD (integrę i dedyk) i mi ten panel ze sklepu nie działa ze sterownikami od producenta laptopa. Działa jedynie ze sterownikami od AMD. A też bardzo go chciałem używać bo ma fajne opcje. Niestety poddałem się po wielu próbach instalowania i odinstalowania sterowników graficznych i próbowania różnych kombinacji by to ruszyło ze sterownikami od producenta laptopa. :man_shrugging:

Czyli wygląda to tak jak napisałem, że jest dziwna w ogóle sytuacja, że w Windows10 panele ustawień są obecnie „eksportowane” do sklepu Microsoftu jako oddzielne apki - zamiast być dołączane jak kiedyś do paczek sterowników.
Z tym panelem od Radeona to jest jeszcze jak widać dziwna sytuacja.
Na forum Lenovo piszą, że właśnie ten panel działa ze sterami Radeona dostępnymi na stronie lapka, ale o ile jest on zainstalowany w sprzętach z zainstalowanym systemem, to… z jakiejś przyczyny nie jest dostępny w wyszukiwarce, kiedy przeinstaluje się sterowniki - i jest zakamuflowany w sklepie i dostępny tylko po linkach.
Czyli wszystko to jakoś nie dograne do końca.
Zasadą jest chyba to, że tylko najnowsze stery działają z tymi „panelami apkami” i możliwe, że te wasze są faktycznie na stronie lapków stare i niekompatybilne…
Lenovo daje niby takie, które działają, przynajmniej na forum tak doczytałem.
W moim po instalacji sterowników, system chyba nawet sam zainstalował panel Intela.
Także Nvidii.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.