Problem sieć domowa router&modem

(Hiszpania91) #1

Posiadam router, który stoi na najwyzszym piętrze mojego 2 pietrowego domu(nie ma szansy na przeniesienie routera).Urzeduje na parterze i wiadomo, ze sygnal wifi na samym dole jest bardzo slaby lub czasem go w ogole nie ma.Posiadam stary modem sagem 800 i pomyslalem, ze moze by po prostu podpiac ten modem na dole i z niego korzystac (czy tak sie w ogole da, zeby dzialal jednoczesnei router i modem?mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi).Zainstalowalem sterowniki pod win 7 64, pozniej od razu mi wywala to okieno z wpisywaniem loginu i hasla.Podaje prawidlowe (wiem, bo loguje sie na nim na glownej stronie) i nic, nie laczy sie.Pozniej mowi, ze moge wylaczyc diagnozowanie i tyle.Dalej nei laczy.Co robie zle lub co innego moglbym zrobic w mojej sytuacji oprocz oczywistych kup nowy router/przeciagnij kabel od routera lub kup antene do routera?Mam nadzieje, ze da sie neta uruchomic na tym modemie :).Pomocy

(j24) #2

Nie ma możliwości korzystania dwukrotnego z usługi Neostrada - chcesz aby jednocześnie chodził ci ruter i modem - to wykluczone. 

U innych usługodawców jest chyba tak samo. Inna sprawa to możliwe że ten modem jest uszkodzony.

Na czas jego testowania koniecznie musisz wyłączyć tam na górze aby nie było konfliktu.

(Hiszpania91) #3

Dzieki wielkie za odpowiedz

edit:czy jest jakis sposob na ominiecie mojego problemu orpocz tych, ktore wymienilem wczesniej? ;p

(Agatonster) #4

hiszpania91

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie z opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(j24) #5

Jeżeli dla Wifi za daleko to trzeba sobie rozbudować sieć wewnętrzną kablem czyli położyć kabel sieciowy od rutera na dół to znaczy kabel rj45