Problem skonfigurowania laptopa w WiFi

Witam no więc problem tyczy się tego że mam bezprzewodowy internet oraz laptopa z wifi gdy właczam wifi i poszukuje dostawcy to wszystko normalnie wyszukuje wpisuje hasło. W pasku programik pokazuje mi prędkośc i status ze komputer jest połączony do sieci. Jednak problem jest w tym że żadne strony nie działają komputer posiada xp home z sp2 oraz norton antivirusa jakiejś sugestie?

A skonfigurowałeś prawidłowo router by dopuszczał ten laptop do sieci? Sprawdź ustawienia czy adres MAC bezprzewodowej karty sieciowej jest zapisany w konfiguracji routera jako dopuszczony do łączenia z siecią

Witam no więc rozmawiałem z osobą która zna się troche lepiej ode mnie i powiedziała ze problem jest z tym że adres ip zmienia się sam i chciał wpisac ręcznie ten sam adres który ma router to i tak nic nie dawało bo adres przestawiał sie znowu na ten stary nie wiem dokładnie o co chodziło ale coś jakby nie chciał zaakceptować mój komputer ip routera

Ja piszę o sieci lokalnej a Ty piszesz o zmieniającym się IP dostawcy. Nie wyczuwasz, że to dwie róźne rzeczy? Jak Ci się może w sieci lokalnej samoczynnie numer IP zmieniać?

Proponuję naprawdę się przyłożyć do właściwej konfiguracji routera bezprzewodowego

Ano może. Wystarczy, że komputer ma ustawione automatyczne uzyskiwanie adresów przez DNS i wówczas za każdym włączeniem kompa będzie inny adres IP - Windows go ustawi.

Owszem, ale w sieci lokalnej z reguły ustawia się IP na sztywno

Tak doskonale rozumiem, o co Ci chodzi i się zgadzam. Ale muszę powiedzieć, że pomimo tego iż miałem ustawiony IP ręcznie to czasami Windows zaskakiwał mnie “Pobieraniem adresu sieciowego…” :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Sorry za mały offtopic

jesli masz jakiegos dostawce internetu, zapytaj go jak to ustawic, ( byc moze jakies ograniczenia MAC adresow) w routerze powinna byc opcja klonowania maca, jesli robisz to np w neo na wlasna reke, pomecz sie z konfiguracja routera, a co do Skiffa nie myl wiecej DNSa z DHCP, to nie to samo :slight_smile: