[Problem] SoundBlaster 5.1

Witam

Dzis zainstlowałem Viste Home Premium i nie moge zrobic nic zeby mi grały głosniki w systemie 5.1. Sterowniki z plyty nie chca sie zainstowac a sterowniki ktore system sam zainstalował maja opcje tylko stereo i mono :/. Probowałem inne sterowniki wgrac i zawsze mi pisało ze system odrzucił sterowniki bo sa niezgodne :frowning:

Co mam zrobic jestem bez silny

Karte mam Sound Blaster Live! 5.1 sb0100

P.S. dodam ze jak mi sie udało np. zainstlowac jakies steroniki z innych modeli sb to pojawiał sie bluescreen :P. Udało mi sie dopiero zalaczyc kompa kiedy odinstlowałem złe sterowniki w trybie awaryjnym. Wiec potrzeba jakichs sterownikow które by były wykrywane jako zgodne z moja karta.

tutaj masz pare wersji: Sound Blaster Live! 5.1 itp

NIE WSZYTKIE SĄ OFICJALNE

nie pomaga :frowning:

To widze, ze bede mial taki sam problem, bo mam tego samego SB Live. Eh kuzwa :?

no na 100% nie ma sterow do tej karty pod viste, z XP nie da sie uruchomic, a inne powoduje blue screena :smiley:

  • Ściągnijcie ze stron Creativa najnowsze stery do Waszych kart od XPeka.

  • Rozpakujcie WinRarem te archiwa;

  • Odszukajcie Folder w którym są drivery;

  • Dokonajcie ręcznej instalacji lub aktualizacji sterownika w Menedżerze Urządzeń Visty;

To bede miec troche paprania z tym. Juz nawet w XP mialem problemy z ta karta, teraz jeszcze w Viscie. Jak nic na to nie poradze, to pewnie bede zmuszony do zmiany na jakas Audigy…

Jak trzeba? Nie poddaj się WALCZ DO KOŃCA - to nie wina Windowsa ani Twoja - To Creative dał d :x

Zeby było ciekawiej stery dla Live są ale dla Visty 64bit i to w dodatku w jednej paczce ze sterami do Audigy 64bit :slight_smile:

Owszem, ale do Live 24 bitowego, a ja mam Live 5.1 wiec i tak lipa :?

Złączono Posty : 04.02.2007 (Nie) 13:26

A probowal moze ktos stery spod WinXP? Jesli tak, to piszcie co sie dzialo.

sciagnelem najnowsze stery pod XP rozpakowałem i wyszukalem plik rezcznie z menadzera visty. No i pisze ze instluje sterowniki ale tuz pod koniec wywala blad ze jakas klasa dokladnosci odrzucila sterowniki i nic nie da sie z nimi zrobic. Dałem zeby sam poszukał online, no i znalazł jakies sterowniki które po chwli znowu sam odrzucił :/. Wiec prawda jest taka ze nie ma zgodnych sterownikow z ta karta muzyczna :((( Ale moze jednak ktos zrobił jakies obejscie ???

Z tego co widze, to nie ma jak na razie sposobu na ta karte muzyczna. Sa do Audigy w wersji Beta, a do Live 5.1 nie ma nic. Krotko mowiac, Creative dal ciala. Bede musial sie wstrzymac z instalacja.

MOZE OPISZE DOKŁADNIEJ MÓJ PROBLEM.

Windows instaluje sam jakies tam zwykłe sterowniki do tej karty i dźwięk działa normalnie tylko chodzi o to ze graja mi tylko dwa głosniki (stereo) rys.

Nie ma wogole wyboru 5.1 chociaz karta ta obsługuje ta funckje. I nie da sie zanistalowac zadnych programów z płytki Sb bo przy instalacji pisze ze nie wykryto urzedzenia Sound Blaster.

Moze teraz ktos bedzie miał jakis pomysł

Niestety nic to nie da. Identyczny problem mialem juz w WinXP z ta karta. System sam sobie instalowal sterowniki, bo wykryl, ze to Live. Niestety nie dalo sie zainstalowac zadnego oprogramowania z plyty, pojawial sie komunikat o niewlasciwym urzadzeniu. Wywalalem wtedy tamte stery i instalowalem te dolaczone na plytce. Dopiero wtedy na XP ruszyla mi karta. Niestety pod Viste nawet na stronie producenta nie ma sterownikow pod ta karte, wiec watpie, zeby bylo jakies rozwiazanie poki co.