Problem "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność"

Witam. 

Jak widać w temacie mam taki problem i nie wiem jak go rozwiązać :frowning: Podczas grania w bardziej wymagające gry na mojej NVIDII (przez 1h, a czasem ledwo przez 10 min) gra się zawiesza, a gdy zakończę jej proces (Przez menadżer zadań, bo inaczej się nie da) wyskakuje informacja o treści: “Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność”. Wcześniej problem był troszeczkę innego rodzaju, bowiem gra cofała o kilka klatek wstecz i zawieszała się kompletnie, czasami dopiero po serii artefaktów, ale dodałem i edytowałem wpisy w rejestrze “TdrLevel” i “TdrDelay” oraz wyłączyłem PCI Express i sytuacja wygląda tak jak teraz. 

Parametry komputera:

Lenovo Y580

Intel Core i7 3630QM 2.4 Ghz

NVIDIA GeForce GTX 660M 2G DDR5 + Intel HD Graphics 4000 2112 Mb

8 GB RAM DDR3 (2X4 GB)

WINDOWS 8.1 (Funkcja szybkiego uruchamiania wyłączona)

 

Sterowniki wszystkie zaktualizowane (I wg. Windows Update i Driver Booster) - NVIDII także są aktualne, czytałem opinie, że to one mogą wyrządzać niepożądane skutki, ale nie wiem czy temu wierzyć.

Nic nie było podkręcane, temperatury w normie (chociaż wg. mnie to norma ;)), a system jest legalny, a co do tych zmian w rejestrze to nie przetestowałem wszystkich możliwości, bo czasem jak gra się zawiesi to nawet Menadżera nie można włączyć, a ja nie chcę dysku zepsuć przez fizyczne wyłączanie :confused:

 

po twojej wypowiedzi widzę że pewnie podejrzewasz co jest winne i masz wystarczającą wiedzę aby to stwierdzić.

Jak zobaczyłem tytuł tematu to już:

  1. wiedziałem że chodzi o laptopa

  2. wina grafiki na 75%

Laptop nie służy do grania chyba że to Alienware. Cała reszta zazwyczaj ma większe lub mniejsze problemy z chłodzeniem.

Znajomy też miał kiedyś podobny problem, skończyło się wymianą chipsetu od grafiki ale pamiętam że tymczasowe rozwiązanie też działało. Utworzył chyba jakiś profil z sterownikach Nvidii który wymuszał aby czegoś tam karta nie używała. Szczegółów nie pamiętam ale pewnie na jakiejś stronce znajdziesz lub ktoś tu napisze.

 

edit:

panel sterowania Nvidia -> ustawienia 3D -> zarządzanie ustawieniami 3d

możesz sie pobawić :slight_smile:

Ok, spróbuję coś tam pozamieniać, może pomoże :slight_smile:

 

Albo powoli siada karta grafiki?

Raczej nie, bo po zmienieniu wartości “Tdr…” gra jedynie się zacina, a po jej zamknięciu wyskakuje ten komunikat :stuck_out_tongue:

Dzięki, wyłączyłem obsługę PhysX przez kartę i większość “bajerów” jakie oferowała karta i działa (na razie) :smiley:

Temat do zamknięcia