[Problem] Strzelanie w komputerze

Witam od jakichś 5 dni mam problem z różnymi odgłosami, które wydaje mój komputer… Na początku wystarczyło ponowne uruchomienie komputera p kliku sekundach. Następnego dnia komputer charczał w trakcie pracy kilka sekund co parę minut.

I tak aż do dziś kiedy po obiedzie odpaliłem moją całkiem nową maszynę okazało się, że przy pulpicie zwiesiła się i zaczęła charczeć tak jakby zasilacz co sekundę włączał się i wyłaczał 3 resety pomogły wtedy już wiedziałem, że muszę coś zrobić… Wyłączyłem komputer i 20 minut temu próbowałem go włączyć udało się ale niestety długo walczyłem … Nie mogę sprawdzić co jest w środku bo mam plombę założoną z tyłu komputera… boje się, że jutro już go nie włączę … proszę o jakąś poradę podejrzewam, że chodzi tu o napęczniałe kondensatory niestety nie jestem pewien …

plombę nagrzej suszarką i odklej delikatnie [jeśli to naklejka] - łatwo zejdzie ale nie zepsuj jej :slight_smile:

teraz możesz swobodnie spoglądnąć do środka komputera

daj odczyt z everesta ultimate, napięcia i temperatury

Dobra pokrywę zdjąłem… wizualnie wszystko wygląda ok … A co do tych temperatur itd to nie wiem jak…

tam się przejmować plombami ja je zerwałem od razu tego samego dnia jak miałem kompa :D, zajrzyj do środka wyczyśc wiatraczki bo pewnie masz tam niezły bajzel w środku może jakiś kabel podszedł i ociera o wiatraczek na procku, albo coś w tym stylu.

pobierz : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330

wejdź w zakładkę komputer -> czujnik i zrób screena tego okna lub przepisz temperatury i napięcia

Ok zrobione… Nie wiem czy coś jest nie tak …

temp.jpg

Jaką masz kartę graficzną? Trochę się grzeje, chłodzenie pasywne [bez wentylatora]?

nVidia GeForce 8600 GT … co do chłodzienia nie mam pojęcia :x

a ile czasu ten sprzet nie był czyszczony ??

Podaj markę i model zasilacza, możliwe, że to on “strzela”. W ostateczności jest to dysk.

Co do czyszczenia tak jak mówie miałem plombę i nie zdejmowałem koło 4 miechy :X

A zasilacz? Rozkręć obudowę i przeczytaj co na nim pisze… [szukaj marki i modelu]

Co do marki to nie mam pojęcia jutro wam napiszę bo nie wiem czy coś mu się nie stanie…

Nie ingerujesz w zasilacz więc co może się stać, rozkręć jeden bok obudowy komputera, przeczytaj markę i model i to wszystko. :x

Może nie wyraziłem się zbyt jasno :wink: