[PROBLEM] TL-wa500g konfiguracja bridge

Witam!

Otóż piszę do Was, bo mam problem z konfiguracją AP TL-WA500G, ale od początku.

Jaki mam sprzęt?

Antena: ABAKS Yagi 18

AP: TL-WA500G

Router: Linksys WRT54GL

Jestem w sieci osiedlowej połączony przez Wi-Fi. Chcę podłączyć antenę zewnętrzną do AP, a później do routera, aby ten rozprowadzał sieć po domu.

Teraz problem: zaciąłem się już na konfiguracji AP niestety. Póki co do AP podłączona jest antena pod WLAN, a AP kablem sieciowym do komputera (w komputerze wejście zintegrowane, a nie na karcie sieciowej jeśli to istotne). Teoretycznie wszystko jest podłączone. Połączenie lokalne jest, ale nie łączy z internetem. Czy jest możliwe, że AP nie obsługuje mojej anteny?

Na połączeniu lokalnym mam (AP) ustawione stałe IP podane w instrukcji, a na karcie sieciowej automatycznie, ale ona i tak nie chce się połączyć. Dodam, że musiałem ręcznie wpisywać MAC adres admina, bo nie pokazuje mi jego sieci w survey (co dziwne, bo gdy podłącze antenę bezpośrednio do karty sieciowej do mam połączenie bdb jakości). Dodatkowo sieć jest zabezpieczona WPA-Personal, ale w Wireless Security nie mogę wybrać takiej opcji, jest tylko WEP do wyboru (WPA/WPA2 i WPA-PSK są niedostępne).

Za bardzo nie wiem co teraz zrobić i proszę was o pomoc. : )

Z góry dziękuję i pozdrawiam.