[Problem]Toshiba A300 - drugi power button?

Mam problem z laptopem Toshiba A300-15MW. Otóż laptopa można uruchomić dodatkowo z przycisku multimedialnego :confused: Jest to ten drugi przycisk multimedialny od lewej http://www.benchmark.pl/uploads/image/f … k2_big.jpg

Jest to bardzo uciążlwe, ponieważ kiedy chce przetrzeć szmatką w okolicach tych przycisków, zawsze notebook sie wlączy :evil: .

Da rade jakoś wyłączyć te uciążliwą funkcje? Może to wada fabryczna?

Szukałem w różnych dodatkowych programach Toshiba, typu Assist ale nie znalazłem nic :confused: Mam zaktualizowanego Biosa do wersji 1.9.

Hej,

Mam bardzo podobny przypadek z Acerem Aspire 6930G - jeden z przycisków multimedialnych, który odpowiada w Viście za uruchomienie aplikacji Media Center, również uruchamia komputer. Z jednej strony jest to jakieś tam usprawnienie, bo klikasz przycisk uruchomienia i po załadowaniu systemu od razu jesteś w Media Center, ale faktycznie przycisku jest bardziej czuły niż przycisk uruchamiania komputera. :confused:

Przycisk jest zaprojektowany tak specjalnie jako udogodnienie - ciężko więc mówić o wadzie fabrycznej. W Acerze nie ma możliwości zmian tego przycisku - podejrzewam, że w Toschib’ie będzie podobnie. Jest jednak jeden myk, który wykorzystuję przy czyszczeniu laptopa - odłączenie od zasilania sieciowego i wyjęcie akumulatora - można wtedy naciskać ile się chce, bo kom i tak się nie uruchomi.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za rade z tym akumulatorem :slight_smile: Może w BIOSie będzie rozwiązanie? Ja przekopałem cały i niestety nie znalazłem czegoś co pasowałoby do tej “funkcji” :confused:

Hej,

Szczerze to nie sądzę. 8) Sam nie miałem za bardzo czego przekopywać, bo z zasady BIOS’y w laptopach są bardzo, bardzo ubogie - ale to oczywiście wynika z ich specyfikacji; bo na dobrą sprawę laptopy nie są przeznaczone do rozbudowy, przez co większość funkcji jest zupełnie niepotrzebna.

Pozdrawiam,

Dimatheus