Problem: TV - SAT - automatyczne przełączenie źródła

Nie wiedziałem w którym pokoju napisać więc wybrałem ten. Jeśli zły to proszę o przeniesienie.

Mam drobny problem z telewizorem i satelitą. Może zacznę od napisania jaki posiadam sprzęt.

Telewizor - Samsung LE 32B350

Dekoder Telewizji na Kartę - ADB 1180S.

Dekoder z TV połączony jest za pomocą kabla euro.

Dotychczas miałem tak, że kiedy oglądałem TV z anteny naziemnej i włączałem dekoder TNK automatycznie przełączało mi się źródło na “zewnętrzne”. Kiedy go wyłączyłem automatycznie wracało do kanału z naziemnej anteny.

Jednak ostatnio przestawiałem trochę dekoder i TV i musiałem go odłączyć na dosłownie 5 minut. Kiedy podłączyłem ponownie już tak nie było.

Teraz kiedy włączę dekoder nic się nie dzieje muszę ręcznie na pilocie przełączyć źródło na zewn. Kiedy wyłączę dekoder muszę też ręcznie przełączyć na odbiór ze zwykłej anteny.

Nie wiem czy to z powodu tego odłączenia chwilowego ale kiedyś też odłączałem i nic się nie stało. Może coś w ustawieniach dekodera albo TV ale nie widzę tam nic takiego, poczytałem też instrukcję TV i nie znalazłem tam nic na ten temat. W dekoderze zrobiłem “przywró ust. fabryczne” ale nic to nie dało.

Poratujcie jakimiś radami jak to zrobić.

Pozdrawiam, Tomek

Podłącz do drugiego wyjścia EURO kabel w dekoderze.

Dzięki, śmiga :razz: