Problem Ubuntu - Ekran Logowania znika

Witam!

Jak nie jeden problem to drugi… Ostatnio aktualizowałem swojego Ubuntu na 8.10, a że musiałem kończyć, to wyłączyłem kompa podczas update’a. Teraz, jak go chcę odpalić to ładuję się ekran logowania i znika, i tak wiecznie. Startowałem już z recovery mode, ale nic nie dało. Macie jakieś rady?

Tzn, w recovery nie startuje?

Zrób tak:

Odpalasz LiveCD, podmontowujesz partycję z ubuntu, domontowujesz /proc i /dev, chrootujesz się i wykonujesz update, jak któregoś punktu nie wiesz to się dopytaj, napisałbym dokładniej ale się spieszę.

Dzięki.

Ogólnie to rozumiem tylko LiveCD i update, ale nie musisz się spieszyć, żeby odpisać. 8)

update czyli jak już się wchrootujesz na system wyajesz polecenie apt-get update && apt-get upgrade

Jeśli się uda odpal system normalnie. Przełącz się na inną konsolę np. alt+ctrl+f2. Zaloguj się na usera daj sudo apt-get update potem sudo apt-get dist-upgrade, zamiast upgrade.

Próbowałem tym sposobem, ale nie mogę się zalogować, a hasło jest OK na 110%.

Chodziło mi, że akurat LiveCD i update rozumiem, ale reszty nie, tzn:

podmontowujesz partycję z ubuntu, domontowujesz /proc i /dev, chrootujesz się

/EDIT

Być może coś tutaj {ciach}popsułem:

http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=52948

Co mamy przez to rozumiec?

A ekran logowania (gdm) się pojawia?

To, że pomimo wpisania dobrego hasła wyskakuje komunikat login…

No jak normalnie odpalam to tak, tylko, że znika zanim jeszcze zdążę coś napisać, po czym ładuje się znowu i znika i tak w nieskończoność.

Bo najpierw trzeba wpisać swój login a potem hasło chyba nie.

Pan Zombek ,

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem… GDM się automatycznie, co jakiś czas restartuje?

Dokładnie, nie wiem jak to powiedzieć, pojawia się i od nowa ładuje, przez co nie mogę się tak zalogować.

No bo tak robię, jednak jak napisałem wyskakuje mi komunikat login incorrect, chociaż login i hasło są dobre na 100%.