Problem Ubuntu- nie mogę się zalogować

Cześć wszystkim!

Mam taki problem, że nie mogę się zalogować do ubuntu. wpisuje dobry login i hasło ale wyskakuje mi komunikat:

User’s $HOME/.dmrc file is being ignored. This prevents the default session and language from being saved. File should be owned by user and have 644 permissions. User’s $HOME directory must be owned by user and not writable by other users.

A jak tam włączę inną sesję to dam rady włączyć terminal, ale jak wpisze jakąś komendę to nie dam rady hasła wpisać, nie wklikują się litery, działa tylko enter.(mam ubuntu 6.10)

I prawidłowo. Podczas wpisywania hasła nic nie pojawia się w konsoli. Po prostu wpisz “w ciemno” hasło i klepnij enter.

Ale co mam zrobić żeby się móc zalogować??

Spróbuj zmienic jako root uprawnienia do pliku .dmrc z komunikatu wynika ,że właścicielem powinien byc użytkownik i miec prawa 644

u g o

6 4 4

u g o

rwx rwx rwx

110 100 100

poczytaj w manualu o komendach chmod i chown

zaloguj się jako root i zmień prawa tego pliku dla twojej nazwy użytkownika

albo kliknij na pliku i we właściwościach dla właściciela użytkownik zaznacz read i write,sprawdz ile jest miejsca na partycji linuksowej dysku,kłopoty z logowaniem,mogą byc objawem braku miejsca

Mam jeszcze 15GB wolnego miejsca na tej partycji więc to nie brak miejsca. A zaraz spróbuje się zalogować jako root.