Problem udostępniania w WLAN

Witam, problem jest następujący:

Są 2 kompy PC i Laptop, pomiędzy nimi router WiFI podpięty do neostrady. PC jest podłaczony do routera kablem, a Laptop bezprzewodowo. Na routerze właczone sa zabezpieczenia (filtrowanie MAC, oraz właczone WPA). W okienku sieci bezprzewodowej na Laptopie widnieje kłódka i napis “Sieć zabezpieczona”.

A teraz do rzeczy:

Ani z PC, ani z Laptopa nie mam dostępu do otoczenia sieciowego, tzn. nie moge przeglądać plików, które sa na drugim kompie. Co może być tego powodem? Może to, że jeden jest na kablu, a drugi łaczy sie bezprzewodowo? Proszę pomóżcie!

Z góry dzięki!

jaki model ?

Kabel nie jest powodem, mam dokładnie taką samą konfigurację i widzę miejsca sieciowe w obu kompach nazwajem. Sprawdź czy masz grupy robocze takie same: MSHOME lub WORKGROUP (na laptopie i na stacjonarnym muszą być takie same). Uruchom też kreatory konfiguracji sieci, które dodają miejsca sieciowe do otoczenia sieciowego.

Dobra panowie, już rozwiązałem problem. Chdziło o to, że Norton Internet Security blokował udostępnianie w Windows. Żeby nie było niedomówień, to nie sa moje kompy, tylko mojego kolegi, a ja osobiście nie przepadam za programami Nortona.