Problem uruchomieniem z ORYGINALNEGO Call of Duty 4

Dzisiaj kupiłem w Empiku Call of Duty 4: Modern Warfare. Wcześniej miałem piracką wersję, ale gra mi się spodobała, więc postanowiłem ją kupić. Odinstalowałem tamtą, zainstalowałem oryginał i wyskakuje mi komunikat przy uruchamianiu gry: Proszę włożyć oryginalną płytę DVD itd. Co mam zrobić? System: Windows 8.

Odinstaluj Daemon Toolsa, czy co tam masz zainstalowane do wirtualnych dysków cd/dvd. Oryginalne gry nie lubią tego typu softów w systemie.

Miałem PowerISO, ale odinstalowałem już wcześniej. Dziwnym wydaje mi się fakt, że jak wkładam płytę do napędu (po odinstalowaniu gry) to wyskakuje mi menu z opcją “Graj”, a nie zainstaluj i muszę dopiero otworzyć płytę, aby ją zainstalować…

Pisz do ichniejszego supportu, jak ja nienawidzę wszelakiej maści DRM-ów - finalnie zawsze piraci mają łatwiej niż właściciele legalnych kopii.

iKubik ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Deamon tools czy power iso nie ma nic do rzeczy, masz syf na dysku i w rejestrze, przeczyść rejestr jakimś narzędziem, pousuwaj katalogi CoD z dysku, zrestartuj komputer przed instalacją gry.

Pomogło ponowne odinstalowanie, ale jest jeszcze jeden problem, dość znany: gdy gram w multiplayer to po paru minutach wyskakuje komunikat systemowy “iw3mp.exe przestał działać”… próbowałem wedle zaleceń podłączyć mikrofon, ale to nic nie daje, wyłączenie gg również ;/ Prawdopodobnie jest to wina karty Realtek, ale nie wiem co mam z tym zrobić.

Zainstaluj aktualizacje do karty graficznej i zaktualizuj PunkBustera

Zainstalowałem najnowsze sterowniki, zaktualizowałem PB, podłączyłem mikrofon i dalej po kilku minutach gry “iw3mp.exe przestał działać” ;/

Masz jakiś kod błędu ? Pokaż OTL

Aaaaa uruchom grę w trybie zgodności z Win Xp :slight_smile:

Co to jest OTL? :wink: Tryb zgodności też nie pomaga, z gry wywala do pulpitu i widać tamten komunikat.

http://www.callofduty.pl/forum/viewtopic.php?t=6625

http://forum.benchmark.pl/topic/36718-p … em-z-cod4/

Generalnie coś sterownik dźwiękówki bruździ “tą razą”.

I ogólnie spróbuj czasem ze swoimi problemami poradzić sobie za pomocą google. Oszczędzisz nieco czasu. Gdybyś tak zrobił, grałbyś od siódmego marca, a nie czekał na odpowiedzi na forum.

Za pomocą Google szukałem i przetestowałem kilkanaście sposobów jakie tam znalazłem-ŻADEN nie działa. Wszystkie sterowniki są aktualne, gra była przeinstalowywana kilkukrotnie i podłączenie czegoś do niebieskiego gniazda również nic nie daje, a opcji “steriomix” nie mogę znaleźć w ustawieniach, możliwe, że w Win 8 jej nie ma. Po kilku minutach wywala do pulpitu.

Skupmy się na sterownikach. Od karty dźwiękowej. To, że jest aktualny już wiemy. Tylko skąd pochodzi? Ze strony producenta karty dźwiękowej, czy domyślnie zainstalował się z windows update?

Dodane 09.03.2013 (So) 17:15

No i jeszcze takie coś:

http://iw3mp.blogspot.com/

Zwłaszcza grzebnięcie w usługach windows wygląda rzeczowo.

Na ten blog wchodziłem ,ale ja nie mam takiej opcji jak “stereomix”, a reszta jest zrobiona.

Sterowniki był z windows update, ponieważ jak instalowałem wcześniej ze strony producenta to musiało coś pójść nie tak ponieważ nie było dźwięku w ogóle. Teraz zainstalowałem jeszcze raz ze strony i gra wygląda na działającą, mam nadzieję, że tak pozostanie, tak więc nie zapeszam, ale dzięki za rady :wink:

EDIT:

No i zapeszyłem…nie działa, dalej jest to samo! Wywala po 5 minutach gry.

1.7 zainstalowany?

Tak, instaluję teraz jeszcze sterowniki do karty graficznej ze strony producenta, ale o tym nikt nie wspominał, więc nie wiem czy coś da.

EDUT:

Sterownik do karty graficznej ze strony producenta też nic nie dał…

To na pewno jest coś od dźwięku, ponieważ gdy mam odłączony mikrofon ten błąd wyskakuje od razu przy uruchamianiu gry, a gdy podłącze to po paru minutach. Mam płytę Gigabyte GA-H77-D3H i kartę zintegrowaną z nią “VIA VT2021”. Ściągnąłem jeszcze jakieś sterowniki, tym razem nie ze strony Gigabyte tylko od producenta karty i różnica jest tylko taka, że gra uruchamia się bez podłączonego mikrofonu i w opcjach pojawił się"stereo mix", który wyłączyłem wedle zaleceń, ale nadal wywala podczas gry…