Problem USB 3.0

Co się stanie jak nie podłącze przewód USB 3.0 od panelu głównego obudowy to płyty głównej że stykami 3.2 USB i czy da się jakoś wymienić te orzewody

Napisz jeszcze raz co chcesz zrobić ale tak, żeby dało się zrozumieć.

Chcesz wymienić przewody z płyty głównej do portów usb na panelu głównym obudowy? (czyli jak rozumiem porty z przodu/góry)?
To bardzo dużo zależy od producenta i samej obudowy. Do płyty głównej są same wtyczki i tam problemu nie ma, ale właśnie z portami usb niewiadomo - może być bardzo utrudniony dostęp a może być łatwo. Jaki masz tam dostęp? Jaki dokładny model obudowy?
Jeśli nie jesteś biegły technicznie to taniej może być kupić panel na usb (na wtyk usb wpinany z tyłu lub do płyty, a te porty niedziałające w obudowie zostawić), hub aktywny czy wręcz nową obudowę (nie mówimy tu o drogich).

Jak nie podłączysz tego przewodu, wówczas porty USB3 na przodzie lub górze obudowy nie będą działać. Nic więcej nie nie stanie. Jaki jest jednak problem? Czemu nie możesz ich podłączyć? Jeżeli płyta główna oferuje pinowe złącze USB3 to przewód podłącz i po sprawie, jeżeli to starsza płyta i nie oferuje takiego złącza, wówczas możesz kupić taki adatpter i porty USB3 w obudowie będą działać w standardzie USB2.