Problem - Usuwanie plików z rejestru

Jakiś czas temu nabyłem oryginalną grę Crysis - co oczywiste po instalacji gry chciałem ją uruchomić, jednak wyświetlił się komunikat:

erroryp6.jpg

Przejrzałem wiele opinii i sugestii użytkowników. Większość wskazywała posiadanie wirtualnego napędu, który uniemożliwia uruchomienie gry.

Dosyć niedawno miałem zainstalowany program Alcohol, jednak pomimo wykasowania wszystkiego (Program+Pliki w rejestrze) wirtualny dysk ( SCSIVAX ) nadal pozostaje. Przeglądając różnorakie fora internetowe przy takowym problemie radzono usunąć pliki z rejestru oraz z folderu sterowników Windowsa:

C:\WINDOWS\system32\drivers\Vax347b.sys

C:\WINDOWS\system32\drivers\Vax347s.sys

oraz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Vax347b

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Vax347s

Moje pytanie brzmi: Czy kasowanie tychże sterowników nie okaże się zgubne dla systemu? Po prostu chcę się pozbyć tego problemu i nie wiem czy usuwanie plików w rejestrze i systemie Windows okaże się bezpieczne. Co o tym sądzicie?

po nazwach wpisów można się zorientować, że odnoszą się one właśnie do tego napędu, poza tym, przed usunięciem wpisów utwórz sobie punkt przywracania i w razie problemów będziesz mógł przywrócić system.

WeiB

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Sprawa jest jasna. Zanim cokolwiek zaczniesz robić w tak istotnym dla działania systemu obszarze - postaraj się aby odbyło się to bezpiecznie. Zrób kopię zapasową najważniejszych dokumentów i innych plików i utwórz punkt przywracania systemu. Upewnij się też, że Przywracanie systemu działa, ma wystarczającą ilość wolnego miejsca i przywracanie się udaje.

hej. moglby mi kto wyslac na meila maciejjj19920@wp.pl plik rejestru do tej gry(Crysis) taki pli zebym tylko kliknal i dodalo do rejestru albo dokladny opis jak mam go wykonac gdyz nie mam instalki a po reinstalacj systemu giera mi nie rusza. wywala mi blad ze jest zla konfiguracja i na innych forach przeczytalem ze trzeba wrzucic pliki rejestru bo bez nich nie ruszy.za pomoc serdecznie dziex