PROBLEM uszkodzone pliki rejestru HKEY

Cześć,
przychodzę z pytaniem jako totalny laik więc z góry proszę o wyrozumiałość :slightly_smiling_face:

Skanowanie programem avast free wykryło dużo błędów rejestru rozpoczynających się od formułki HKEY _LOCAL_MACHINE…, HKEY_USERS…

Powinnam to usunąć? To prawie 1500 wyników, nie wiem skąd tego tyle jak raz w miesiącu skanuję komputer i nic nie instaluję.

Czy po skanowaniu wyświetla, że wszystko to należy naprawić?
Daj przykład jakiegokolwiek błędu.

Tak, uznaje to jako problem z wydajnością.

Nie jestem pewien czy Avast nie narobi większego bałaganu. Ogromna ilość uszkodzeń według programu.
Musisz wykonać Punkt Przywracania Systemu przed jakimkolwiek działaniem w rejestrze.
Próbowałaś innych programów? CCleaner? ADW Cleaner?

Nie, nic innego nie próbowałam. Czyli najlepiej będzie przeskanować komputer którymś z tych programów, tak?
Mnie aż przeraziła liczba tych błędów, bo nigdy czegoś takiego nie widziałam.

I w “zbędne pliki” też mi powyrzucało dużo czegoś.

Wcześniej nie było problemów z czymkolwiek, poza blue screnem, który został rozwiązany przez HP, ale to było prawie rok temu.

Nie robiłaś przypadkiem aktualizacji z Windows 7 na Windows 10?

Nie.
mam windows 8

Zastanawia mnie, że jak pisałaś wcześniej, to skanujesz raz na miesiąc, a tu tyle błędów.
Jeśli używasz Avasta od dawna i nie masz z nim problemów, to dokończyłbym sprzątanie.
Jest bardzo możliwe, że w nowej wersji programu, Avast znajduje kolejne miejsca, których nie skanował wcześniej.
Może jest to jakiś darmowy dodatek np. Avast Cleanup na 30 dni?

Hm, jak popatrzyłam, to ostatnie skanowanie było na początku grudnia, no to tu wychodzą dwa miesiące, to jednak i tak chyba za mało czasu na tyle błędów.
Co do dodatku do avasta, to nie, mam taką opcję, że mogę na 30 lub 60 dni wziąć wersję testową.

Trochę się obawiam zrobić to sprzątanie, nie chcę czegoś uszkodzić. Zwykły punkt przywracania systemu wystarczy? jakaś kopia? Jeżeli tak, to czym - to co mam w ustawieniach systemu wystarczy?)
A może bezpieczniej będzie zrobić format?

Dogłębne skanowanie robi właśnie 30-dniowy dodatek Avast CleanUp.
Może właśnie to wykryło tyle wcześniej nie wykrytych błędów (niepotrzebnych wpisów) w rejestrze.

Jak wykonać kopię rejestru Windows

Zrób Punkt Przywracania. Zabezpieczysz się z dwóch stron.

Potem zrób sprzątanie.

Gdy coś pójdzie nie tak, wtedy zrobisz format :wink: Taki żarcik.

1 polubienie

OK, wielkie dzięki za pomoc! :slight_smile:

Jeżeli poczeka to sobie tak do piątku, to raczej nic złego nie stanie, prawda?
Przyznam, że chyba wolę się “zabezpieczyć” obecnością męża, on trochę bardziej orientuje się w tego typu zagadnieniach i na spokojnie zrobi punkt przywracania, a ja na spokojnie zgram ostatnie dokumenty, tak na wszelki wypadek.

Bardzo dobre podejście.
Proszę się nie obawiać, można poczekać. Przed wykonaniem sprzątania, wykonaj powtórne skanowanie.

W razie czego, służymy pomocą na Forum DP :1st_place_medal:

1 polubienie

Dziękuję jeszcze raz! :slight_smile: Jestem już spokojniejsza.:blush:

Forum genialne! Medal w pełni zasłużony! :+1::+1:

1 polubienie