Problem uwierzytelnienia wifi lg l5 II

Witam, posiadam od niedawna telefon: LG L5 II, podczas próby łączenia wifi w domu wyskakuje mi problem typu : Problem Uwierzytelnienia. Dodam, że wifi na uczelni działało, wolno ale zawsze, w domu za nic nie chce sie odpalic. Proszę o szybką pomoc, aaa klucz- hasło do wifi na pewno wpisałem prawidłowo oraz kliknięcia hasła na routerze tez nie pomogło jakos;/ moze zle cos robie, nie wiem. (internet mam i telefon w Orange)  dziekuje bardzo i prosze o pomoc… a nawet kupie kebaba temu kto mi pomoze :smiley:

Może mas zjaeszcze jakies inne zabezpieczenia w roturze? Sprawdz dokładnie czy dobrze wklepałeś hasło i klucz do telefonu. Sieć orange nie ma nic do wifi.:) 

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Jaki masz typ szyfrowania? WEP/WPA/WPA2? Wybierz WPA/WPA2 z WEPem poza słabym bezpieczeństwem występują też problemy na nowych telefonach.

nie ogarniam tego, czy mógłbys wytłumaczyć jak to mogę sprawdzić?

 

Usunięto zbędną część posta. //semtex.

Jak wejdziesz w ustawienia routera w menu odpowiedzialne za szyfrowanie WIFI to jaki typ szyfrowania jest tam wybrany (jedno z tych WEP, WPA, WPA2).

mam cos takiego, nie mam pojecia co mam zrobic, moglbys mi pomoc co mam zrobic? http://speedy.sh/NBMvB/SCREEN-2.png

I to Mixed mode WPA/WPA2-PSK było wybrane domyślnie?

 

Dla testu Ustaw tam Open i zatwierdź wyłączysz w ogóle szyfrowanie i zobacz czy się telefon podłączy.

Super, teraz juz dziala:D dziekuje Ci baaardzo :wink: teraz poproszę o adres na jaki maja przywiezc kebsa :smiley: jestem Ci super bardzo wdzieczny :wink:

Ustawiłeś na open i działa to fajnie jednak teraz masz niezabezpieczoną sieć i każdy może się do niej podłączyć. Próbuj z innymi ustawieniami WPA psk lub wpa2 bez trybu mixed bo teraz to każdy ciul się będzie z okolicy mógł podłączyć