Problem. Użycie procesora 100%

Witam Was serdecznie, niestety od jakiegoś czasu mam problem ze swoim komputerem. Polega on na tym, że stał się bardzo powolny, na wszystko trzeba bardzo długo czekać, uruchamianie systemu trwa ponad 3 minuty, a każdy dźwięk, nawet ten podczas włączania jest tak jakby zwolniony i zakłócony. Bardzo często też użycie procesora stoi na poziomie 100% choć w menadżerze zadań żaden proces aż tyle nie zabiera (zrzut ekranu w załączniku). Czyszczenie ccleanerem, skanowanie adwcleanerem i Eset online skaner nic nie dało. Co może być przyczyną i jak to rozwiązać? Mogę wstawić logi, tylko z jakiego programu? Z góry dziękuję za każdą pomoc.

System: Windows 7 home premium

Dane komputera: Sony Vaio vpcea1s1e, procesor Intel i3 M330 2,13 GHz, 4 GB RAM, grafika ATI Radeon

 

Bez tytułu.jpg

Zmień system operacyjny na darmowy.

@Ewaka22

Kliknij w “pokaż procesy wszystkich użytkowników” i prześlij jeszcze raz screenshota. No i zmień antywirusa. Avast jest beznadziejny zarówno pod kątem skuteczności jak i ciężkości. Polecam darmową wersję Aviry.

Dzięki, spróbuję zmienić go na coś innego. Choć myślałam, że Avast ma niezłe opinie. Poza tym, nigdy nie “zamulał aż tak”

 

@samonek

Używam takich programów które nie mają wersji na “darmowe systemy”. Poza tym, to porada w stylu “przeinstaluj system”. Ten jest legalny i mam go na partycji recovery, ale i tak wolałabym uniknąć reinstalacji systemu.

Bez tytułu2.jpg

Jak widać procesor zajmuje Ci svchost, czyli menadżer usług. Może to być tak naprawdę cokolwiek, ale być może po prostu instaluje się jakiś Windows Update. Jak długo to już trwa?

Sprawdź jakie masz usługi, szczególnie te które się automatycznie odpalają. Czy nie ma czegoś dziwnego.

 

edit:

Tu masz opis jak dokładnie sprawdzić co kryje się pod procesem svchost: http://www.hanselman.com/blog/FiguringOutWhyMySVCHOSTEXEIsAt100CPUWithoutComplicatedToolsInWindows7.aspx. W skrócie - odpal Resource Monitor (PL Monitor Zasobów?)