Problem Vinyl ac'97 codec combo driver(WDM)!

Witam! Po zrobieniu formata wystapil problem… nie moge sluchac muzyki oczywiscie wgralem sterowniki lecz karta dzwiekowa nadal nie działa. Dam Screeny:

W menadżerze urządzeń przy Vinyl ac’97 codec combo driver(WDM) jest wykrzyknik na zółtym tle.

Z gory dzieki za pomoc!!

Po co ? - zawsze mam podłączone przy instalacji sterownika - nie pisać bzdur

Co to za płyta główna - podaj dokładny model ?.

Sterowniki masz na płycie CD do płyty głównej - ważne stosuj odpowiednie stery do zainstalowanego systemu i karty muzycznej. Lub strona producenta płyty i pobrać stery do twojej płyty( karta muzyczna) i twojego systemu.

Odinstalowałem stery do dziekowej potem ponownie zainstalowalem z plyty tej co dostalem do Komputera i nadal ten sam błąd, sciągołem tez sterowniki z gigabyte.com do mojej plyty głownej dalej nic… Może zrobic format ponownie? JEsli to wazne to Błąd nr 39 (system windows nie moze załadowac sterownika urządzenia dla tego typu sprzętu. Sterownik może byc uszkodzony lub nieobecny. (Kod 39)

Prawdopodobnie karta muzyczna to Realtek ?

Poczytaj :

viewtopic.php?f=19&t=324979

JNJN

Z całym szczunkiem ale u mnie tak sie robiło. Miałem podłaczone głośniki to zawsze instalowało nie te sterowniki co trzeba. Prawdopodobnie przez lekko wyrobione gniazdo i powstawało zwarcie(?) ( tak sądze :stuck_out_tongue: )