Problem w BIOSie podczas proby zainstalowania XP obok Visty

Na swoim komputerze mam zainstalowaną Windows Vista Home Premium (zainstalowany od zakupu), ale postanowiłem jak to chyba większość powrócić na starego XP.

Niestety podczas próby jego zainstalowania pojawił sie problem mianowicie nie wykrywał żadnej partycji przez co instalacja nie mogła sie odbyć, ponadto wyskoczył [błąd: stop: 0x0000007e (0xc0000005, 0x8d14688a, 0x96571b24, 0x96571820)] chyba ten.

Po gooooglowaniu znalazłem kilka wskazówek jak temu zaradzić: na początek jak ten “bardzo pomocny” czlowiek napisał w BIOSie należało zmienić kontroler SATA na DESABLE po czym wszystko powinno być ok. Po zapisaniu zmian odpaliłem ponownie komputer, to jakieś dwie godziny temu i nic nieda sie z nim zrobić. Pojawia sie pierwsza strona producenta (Compaq) i finito niemoge nigdzie wejść, nic nie działa prubowałem już dziesiątki razy wejść do BIOSa, Bootowanego menu bez większych relultatów. Niemam pojęcia co teraz moge zrobić jak wejść do BIOSa i przywrócić opcje SATA na ENABLE.

a jaką masz płytę windowsa xp? Jeśli masz kiedyś dawno dawno temu kupioną to nie masz sterowników sata ale teraz xp mają już sterowniki sata i wykrywają dyski.

Jeśli masz starą wersje to ściągnij z internetu sterowniki do dysku sata, nagraj na dyskietkę, zainicjuj instalowanie xp i podczas gdy będą ładować się sterowniki to będziesz miał mniej więcej coś takiego jak załaduj sterownik raid ble ble lub wciśnij przycisk (chyba)F6. Zrób tak i wskaż sterownik Sata

to jest stosunkowo nowa winda, tylko problem w tym jest że niemam wejścia na dyskietki, a ponadto miema sposobu zainicjowania w ogóle instalacji windowsa bo nie moge nawet wejść w “boot menu” aby wybrać “uruchom z płyty”, niemoge wejść do BIOSa a nawet niewchodzi do Windowsa (tego co mam jeszcze na kompie-Vista) tylko staje na pierwszej stronie startowej z logo producenta. Niewiem musze sie jakoś dostać do Biosa ale niemam pojęcia co mam zrobić skoro nic nie działa. Może trzeba przeinstalować biosa, tylko jak i skąd

bios możesz przywrócić do ustawień fabrycznych. Musisz zdjąć obudowę i po prostu wyjąć baterie biosu. wtedy nastąpi reset i powinnienś wejść do niego