Problem w firefoxie - związany z flashem?

Cześć. Sprawa z pozoru błaha i może faktycznie jest, ale nie wiem, o co może chodzić. Otóż po wejściu na filmweb.pl, gdy próbuję wpisać w wyszukiwarce nazwę filmu po wpisaniu danej frazy nie wyświetlają się żadne propozycje, to samo gdy już wejdę w jakiś film, dajmy na to http://www.filmweb.pl/Goraczka to tam na dole jak jest ‘Ocena aktorów w filmie’ po kliknięciu na strzałkę w prawo w celu zobaczenia kolejnych pozycji zamiast tego strona przewija się do góry, a w pasku adresu na końcu pojawia się krzyżyk ‘#’.

Cząstkowa wiedza pozwala mi dojść do wniosku, że te dwa problemy mają to samo źródło, niestety nie wiem jakie. W Internet Explorer wszystko działa jak należy, więc problem leży w Firefoksie. Pytanie do Was: w czym dokładnie leży problem? Coś z Flashem? Proszę o pomoc. Problem nie jest poważny, ale mnie nurtuje. Z góry dzięki za rady.

Jeszcze to samo tyczy się na przykład tweetów wstawianych na daną stronkę z Twittera. Pokażę na przykładzie screenów:

Tak to wygląda w Firefoksie:

N6OOWhp.png

A tak w Internet Explorer:

zoEg3z0.png

I tu po raz kolejny szwankuje Firefox, czyli coś jest nie tak. Jakieś pomysły o co może chodzić? :)

Sprawdź czy problem występuje po wyłączeniu Tracking Protection:

https://support.mozilla.org/pl/kb/tracking-protection-pbm#w_turn-off-tracking-protection-for-individual-sites

Czy masz jakieś rozszerzenia do blokowania reklam?

 

 

 

Po wyłączeniu Tracking Protection problem związany z filmwebem zniknął. Korzystam w pracy z prywatnego trybu w Firefoksie, a w nim Tracking Protection jest domyślnie włączona. W normalnym trybie nic nie musiałem zmieniać, także wystarczyło, że wyłączyłem Tracking Protection w trybie prywatnym na wszystkich stronach. Problem uważam więc za rozwiązany :wink:

Hmm, już miałem pisać, że drugi problem związany z Twitterem nie zniknął, ale spróbowałem jeszcze raz odświeżyć stronę i okazało się, że jednak wyłączenie Tracking Protection poskutkowało. Także problem uważam za rozwiązany.

Odpowiadając na pytanie, korzystam z Adblocka, ale to chyba nie ma już znaczenia, bo po wyłączeniu Tracking Protection wszystko działa jak należy. Dzięki za pomoc w takim razie.

Jeszcze dopytam, czy wyłączenie tej opcji jest bezpieczne? Bo chyba po coś ją ustawiają jako domyślną, więc jeśli przez taką błahostkę mam stworzyć jeszcze większy problem to może jednak zostawię to tak jak jest :wink:

nie martw się o nic, ten tracking protection to dodali by ludzie polubili bardziej firefoxa, tu chodzi o te durne firmy marketingowe, które wciskają skrypty swoje do “śledzenia” użytkowników (np. że przeglądasz w sklepie głównie majtki firmy X?), a skrypty te opóźniają wczytywanie stron lekko lub czasem mocniej, zależy ile reklam właduje na swoją stronę autor strony. Słyszałeś o addonie Ghostery? Ghostery blokuje rzeczy z adocean, google adsense, gemius i innych stron od reklam, ten nowy bajer w firefoxie pewnie działa na tej samej zasadzie blokując te najbardziej chamskie trackery (śledzacze). Jak nie używasz nic z tego, to nic się nie stanie.

Btw. zamiast ADBlocka polecam uBlock Origin, to podobny addon, potrafi używać tych samych filtrów co adblock, ale za to znacznie lepiej jest zoptymalizowany i to lepsza alternatywa. Blokery reklam teoretycznie mogą wpływać na bezpieczeństwo systemu, bo może się zdarzyć tak, że włamywacze zobaczą, że strona porno korzysta z usług X firmy marketingowej i wyświetlane są reklamy z ich strony, włamywacze włamują się na stronę tej firmy marketingowej i podmieniają reklamy na swoje np. używające flasha, a jak wiesz, flash jest podatny na różne ataki, bardzo często flasha aktualizują, także teoretycznie blokery reklam zwiększają bezpieczeństwo, w praktyce rzadko dochodzi do włamań na serwisy reklamowe i podmianę reklam na złe.

Fajną opcją w przeglądarkach jest zaznaczenie by wtyczki takie jak Flash lub Silverlight można było aktywować tylko po kliknięciu. W firefoxie klikasz np. ctrl + shift + A i otworzy się okno z addonami, wybierasz WTYCZKI i przy Flash zaznaczasz “Pytaj o aktywację” i wtedy domyślnie na każdej stronie jak będą filmiki wymagały flasha to będzie trzeba kliknąć i pozwolić na aktywowanie wtyczki flash, ale obecnie już wiele serwisów rezygnuje z flasha (dobrze robią) i zastępują odtwarzacze flash, odtwarzaczami w HTML5 np. facebook ostatnio flasha olał chyba, a youtube od dawna pozwala używać odtwarzacza html5 https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl

 

A jak szukasz programów to poczytaj co to jest program Sandboxie. Mam nadzieję, że używasz firewalla jakiegoś, znacznie zwiększa bezpieczeństwo.