Problem - W imieniu Pana Mirosława L

Witam.

Otrzymałem list z problemem od Pana Mirosława, na który ja jednak, niestety nie znam odpowiedzi.

W zwiazku z tym problem nie może on sam przedstawić go na Forum.

Dlatego przytaczam całość opisu z tą niewątpliwie uciążliwą sprawą.

"Proszę o pomoc - bo moje oprogramowanie nie pozwala mi poruszać się po

stronach Forum dobreprogramy.pl i nie tylko. Próbowałem tam poszukać rozwiązania moich kłopotów

bądź dzielenia się moimi doświadczeniami w pracy z XP.

Od tygodnia posiadam stale łącze do internetu za pośrednictwem TV kablowej

przy pomocy modemu zewnętrznego Thomson. Sygnał rozdzielam na dwa komputery,

z czego jeden z Win98 łączy się po USB, a drugi z XP prof. po karcie

sieciowej. Tylko, że połączenie z internetem dla XP, kończy się każdorazowo

po otwarciu 4-5 witryn. Dalsze przeglądanie stron lub podstron jest możliwe

po restarcie kompa. Nie inaczej jest na stronach Forum dobreprogramy.pl, na

które się właśnie zalogowałem. Nie zdążyłem się nauczyć jeszcze po nim

poruszać, a już wykonałem 5 restartów. Problemów nie ma Win98. Operator TV

kablowej twierdzi, że problem leży w moim XP!!!

Z powodu restartów nie mam siły poruszać się po opisanej tematyce na Forum ws pomocy dla siebie.

Dotychczas korzystałem przy tej samej konfiguracji kompa z łączy TP SA ISDN i nie miałem takich kłopotów"

Jak jest rozdzielany sygnał?

Czy jeden komp jest podłaczony do modemu i udostęnia połaczenie z NET’em, czy może jest rozdzielany poprzez router sprzętowy?

A może jeszcze w inny sposób.

Czy modem Thomson jest na USB czy RJ45?

Pozdrawiam 8)

Taką to oto otrzymałem odpowiedź od zainteresowanej osoby, która w dalszym ciągu nie jest w stanie sama zapytać na forum:

Miałem ten sam problem przy internecie z TV kablowej.

Nie wiem jak to jest zrobione, ale jest niemożliwym korzystanie jednocześnie z internetu przez dwa komputery podłączone do modemu.

(jeden przez USB a drugi kablem sieciowym).

Jak udało mi się wyciagnąć info od technika, jest to celowe zabezpieczenie

operatora, gdyż w umowie jest zobowiazanie do korzystania z jednego modemu przez jeden komputer.

Sam majac przez pewien czas podłączone dwa kompy do modemu (oba pod XP) doprowadziłem do spalenia modemu.

najlepszym rozwiązaniem w tej sprawie jest zakup routera i podłączenie do niego modemu i wtedy rozdzielenie neta na dwa komputery bez rzadnych problemów

Rozwiazanie podane przez Moderatora Pysiu, jest najlepsze.

Podłączenie pod modem nowego komputera wymaga resetowania (odłączenia od sieci) modemu. Modem może pracować wyłącznie z jednym kompem.

Taką informację uzyskałem od technika. Podłaczenie dwu kompów powoduje konflikt adresu IP. (tak to objaśnił technik)

No ciekawe zabzpieczenie :o

To może pod XP spróbuj zamiast restarta, rozłączyć się z netem a potem znowu połączyć. Panel sterowania=>połączenia=>utwórz skrót do połączenia które tam jest. Potem tylko rozłączasz i uruchamiasz skrót który utworzyłeś. Zawsze to szybsze niż restart

I tutaj zgadzam się w 90% ,i prawdpodobnie,tutaj tkwi problem,dla próby niech,jesli ma taką możlwiosc podepnie przez router neta.

Podobny przypadek ja miałem,gdy z sąsiadem zakładalimsy SDI(2 lata temu),za cholere dosc nie moglismy czemu na 1 kompie jest net,a na pozostąłych za cholere mimio że wszystko bło ok,czyli cąłe podłaczenie i konfiguracja komputerów.,jak sie pozniej okazało,po telefonie,do TP i rozmowie z odpowiednią osobę,własnie ten problem wystepował,czyli konflikt IP

Oczywiście operator TV kablowej może skonfigurować dostep do internetu dla dwu kompów z tego samego modemu, ale wiąże sie to za dodatkową opłatą za korzystanie z usług.

I jeszcze dodatkowa ciekawostka.

Korzystam z Multimedia SA i gdy dzwonie pod infolinię, operator widzi pod jakim systemem pracuję, jakie mam uruchomione programy, czy korzystam z Kazaa. (a jak miałem podłączone dwa komputery pod modem - to także widział - niezgodne z podpisaną umową)

Bo tak naprawdę z technicznego punktu widzenia, internet nie daje żadnej anonimowości. :x

Bo widział to po MAC adresie karty sieciowej.

A co do rozprowadzania na dwa kompy,to jesli to robisz w swoim lokalu,w któym mieszkasz,to jego to nie ma prawa interesować.

Jesli masz kompa w pokoju a drugi komputer w łazience,i że tak napiszę fajnie w tej łazience masz kompa koło"tronu" :lol: postawionego i podpięty do niego net,to jemu nawet o takie rzeczy sie zapytać nie powinno być wolno!!

Nie wolno ci tylko dzieli internetu poza lokal,np po przebiciu sciany i przeciągnieciu kabla do sąsiada obok,wtedy ma prawo rozwiązac umowę i nałozyc karę.

Jesli robisz w swoim mieszkaniu,to nie jego sprawa,co ty z netem we własnym “M” robisz.

Otóż problem został rozwiązany.

"Pragnę podziękować WSZYSTKIM za zaangażowanie.

Przeszedłem samego siebie i wszystkie etapy instalacji i usuwania z kompa IE 6.0.

Nie osiągnąłem zadawalających wyników również po zmontowaniu łączy po USB – powróciłem do Ethernet’owych.

Dopadłem jakiejś instalki z przeglądarką OPERA w. 7.23 i : wszystko pracuje bez zarzutów!!

Nic tylko się cieszyć :lol:

Oj, wtdaje mi się, że tak niestety nie jest. Chyba u mnie nie mogę sobie z gniazdka sieciowego poprowadzić kabelek do drugiego kompa, bo jest to nie legalne i grozi rozwiązaniem umowy i nałożenie na abonenta kary :? (nie jest pewien w 100 %)

Wszystkie warunki powinny być w spisanej umowie. Jeżeli nie ma tam stosownej klauzuli to połaczenie może być dzieleone w obrębie mieszkania natomiast jeżeli jest, takowe działanie jest nielegalne. Mój provider ma nawet takie zabezpiecznie że jak podepnę pod sieć inny komputer to od razu blokuje mi się połączenie z netem. Dopiero po telefonie do biura i stosownych objaśnieniach jest odblokowane.

Saviola , rację ma Krzysiek21… W obrębie jednego lokalu możesz dokonywać dowolnych kombinacji podziału łącza - jeśli tylko uważasz, że będzie to dla Ciebie korzystne. A provider z kolei nie ma podstaw prawnych by Ci tego zabronić.

UPDATE (po przeczytaniu posta fiesty )

Troszeczkę dziwne to zachowanie ze strony Twojego providera… Ja na Twoim miejscu od razu zacząłbym szukać innego, albo w przypadku niepowodzenia poszukiwań - zaczął poważną dysputę nad tym ograniczeniam… Ja np. mam w domu łącze podzielone na 2 komputery, o czym wie mój provider, bo przy okazji mu o tym kiedyś powiedziałem. Tenże nie robił mi żadnych problemów… Ogólnie porządny to człowiek i idzie z nim się dogadać w wielu sprawach - choćby przekierowania portów…

Z prawnego punktu widzenia Fiesta ma w zupełności rację.

Zadałem sobie trud przeczytania umowy z operatorem internetu i jest tam punkt dotyczący podłączenia jednorazowo jednego komputera do modemu. Umowa wiąże obie strony.

W świetle dostawcy usługi oraz umowy z nim podpisanej, korzystanie z jednego gniazda sygnału dozwolone jest przez jeden komputer. Nawet jeżeli drugi komputer należy również do strony umowy. (komputery wymieniać można do woli)

Oczywiście operatorzy przymykają oczy na podziały sygnału na wiele komputerów, ale wynika to wyłącznie z przyczyn handlowych a nie prawnych.

Z punktu widzenia portalu z legalnym oprogramowaniem jest to istotne rozróżnienie.

Wolność Tomku w swoim domku, ale zgodnie z prawem (i z umowami).

Mam dwa samochody Maluszka i BMW…

Przyjęzdzaja panowie niebiescy z Drogówki i daja mi zakaz jezdzenia kórymś z tych aut???

To to samo z łaczem,a co to operatora interesuje ile komputerów oczywiscie w swoim lokalu mam podłaczonych???

W umowie jest napisane ze poza mój lokal nie mogę wyprowadzic tego!!

A w swoim mieszkaniu mogę podpiąc nawet 100.

Fiesta,troche sie dziwie,że jeszcze jeastes u tego operatora,bo to jakie on stosuje metody w tym momencie,to można nazwać za niezbyt zdrowe jak na normalnego człowieka.