Problem w laptopach ze sterownikami grafiki nVidia

Witam. Posiadam kartę graficzną Nvidia GeForce GT 720M i niestety po próbie zainstalowania najnowszych sterowników do karty graficznej wyskakuje mi błąd. Stało się tak po resecie Windowsa z Windowsa 7 na Windowsa 10. Windows był wgrywany dosyć dawno, lecz pobrałem stare sterowniki karty graficznej i nie przeszkadzało mi to dopóki ogarnąłem że moja karta graficzna nie jest wystarczająco wydajna (tak wiem że ta karta sama z siebie nie jest zbyt wydajna…) Próbowałem instalować sterowniki w trybie awaryjnym z sieciom, bez użycia sieci, wyłączałem zintegrowaną kartę graficzną lecz to nic nie dało.
Błąd brzmi następująco:
Program instalacyjny NVIDIA nie mógł kontynuować pracy
Ten sterownik karty NVIDIA nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows.
Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego.
Pobrałem ten sterownik:
https://www.nvidia.pl/Download/driverResults.aspx/145964/pl
Mam windowsa 64 bitowego.

Proszę pilnie o pomoc i dziękuje tym co się w ten problem zaangażują :smiley:

Mam ten sam problem. Szukam i szukam rozwiązań i nic…

Nie aktualizować sterowników grafiki ze strony nVidia! Wyłącznie - w takich przypadkach - poprzestać na sterownikach ze strony firmowej swojego laptopa oraz ewentualnie pobieranych poprzez Windows Update.

1 polubienie

Ja mam kartę na stacjonarnym GT730 i tu również mogę zainstalować tylko nr.391.35 choć są nowe ale jest ten sam komunikat co u ciebie i to chyba od dwóch lat.Musisz poszukać ostatniego sterownika jaki działał na twojej karcie innego rozwiązania nie ma…Ostatno Nvidia coś tam kombinowała ze sterownikami na różne procesory itp.zresztą było to opisane na DP! bo podobnie miałem na laptopie Lenovo Ideapad 330 ale tam dałem uaktualnij sterowniki i ściągnął poprawne.

Witam. Jeżeli porykacie się z tym problemem musicie sprawdzić czy wasza karta graficzna nie należy do rodziny Fermi. Jak to sprawdzić? Pobieracie porgram GPU-Z i wchodzicie na swoją kartę graficzną i jeżeli w nazwie ma ona oznaczenie GF np: GF100 to niestety jest ona w rodzinie Fermi a w tej rodzinie kończy się na 391.35
Musicie się pogodzić i pobrać najnowszą odpowiednią dla siebie sterownik.
Tak rozwiązałem ten problem i myślę że kilku osobom w ten sposób pomoge :smiley:

Nvidia o wiele wcześniej porzuca wsparcie dla kart laptopowych, niż desktopowych (plus Win7 jest już przeszłością). W zeszłym roku zrobiła to, zdaje się, do kart o architekturze Kepler, a Fermi jest wcześniejszą. W nowych sterownikach chyba nie ma komponentu Optimus (służący do współdziałania kart Nvidii z kartami Intela jako mux, czyli sygnał zawsze przechodzi przez Intela i nie można wyłączać poszczególnych kart w BIOS-ie), więc nie są kompatybilne.
Nvidia mogłaby robić jakąś aktualizację, chociaż raz na rok, jak to nadal robi Intel dla np. starych kart 3 generacji HD 4000, ale jak do tej pory jeszcze żadnej nie zrobiła. Jednak nadal mam cichą nadzieję :slight_smile: .

Sterowniki można sprawdzić tu (większa szczegółowość):
https://www.nvidia.com/Download/Find.aspx?lang=en-us

Dla Geforce GT 720M (architektura Fermi) ostatnie stery (jeśli się nie pomyliłem) to 425.31 z kwietnia 2019 (tak jak dla mojego Keplera).

Owszem ale ostatnie działające to 391.35

No, to marnie.