Problem w ovh.org- uprawnienia dla plików

  1. założyłem konto na ovh.org 60free

  2. wrzuciłem pliki na serwer php-fusion

  3. zmieniłem blank_config.php na config.php

  4. dałem pełne uprawnienia dla plików z i instrukcji

  1. odpalam plik setup.php pod firefoks i wyświetla komunika ze nie mam uprawnień

  2. do folderu www w którym jest php fusion zmieniam uprawnienia na 777

dla folderu php-files zmieniam uprawnienia na 777 i nadal to samo

pliki skopiowałem w ten sposób:

serwer/www/php-files/setup.php i inne pliki

co jest nie tak?

Na ovh maksymalne dozwolone uprawnienia to 755. Wystarczające dla skryptów, powyżej nich wykonywanie skryptów jest blokowane. Chmod musisz nadać dla katalogu właściwego jak i nadrzędnego oraz ew. dla plików skryptu.

nie działa!

Znalazłem w wiki konfiguracje 755 (755 Właściciel ma wszystkie prawa do pliku, reszta tylko prawo do odczytu i uruchomienia.) ustawiłem do wymienionych folderów i plików i nic. Gdy wpisuję pełną ścieżkę do pliku setup.php wyświetla mi taki komunikat

taki sam komunikat jest gdy wpiszę http://www.adres-mojej-strony.ovh.org/www, i wnioskuje że już folder www jest jakoś dziwnie zabezpieczony (to ten który był na serwerze od razu)

Adres strony od razu wyświetla folder WWW, więc dodając do urla folder www odnosisz się do lokalizacji, która najprawdopodobniej nie istnieje.

Rozwiązania swojego problemu szukaj najlepiej w pomocy OVH lub na forum, gdzie możesz się skontaktować z obsługą techniczną tej firmy.

miałeś racje, okazało sie że w adresie musze pominąć folder ‘www’ i ścieżka ma wyglądać tak:

dziwne to, ale dzięki!