Problem w ovh.org- uprawnienia dla plików

(RyleC) #1
  1. założyłem konto na ovh.org 60free

2. wrzuciłem pliki na serwer php-fusion

3. zmieniłem blank_config.php na config.php

4. dałem pełne uprawnienia dla plików z i instrukcji

1. odpalam plik setup.php pod firefoks i wyświetla komunika ze nie mam uprawnień

2. do folderu www w którym jest php fusion zmieniam uprawnienia na 777

dla folderu php-files zmieniam uprawnienia na 777 i nadal to samo

pliki skopiowałem w ten sposób:

serwer/www/php-files/setup.php i inne pliki

co jest nie tak?

(Zagorskid) #2

Na ovh maksymalne dozwolone uprawnienia to 755. Wystarczające dla skryptów, powyżej nich wykonywanie skryptów jest blokowane. Chmod musisz nadać dla katalogu właściwego jak i nadrzędnego oraz ew. dla plików skryptu.

(RyleC) #3

nie działa!

Znalazłem w wiki konfiguracje 755 (755 Właściciel ma wszystkie prawa do pliku, reszta tylko prawo do odczytu i uruchomienia.) ustawiłem do wymienionych folderów i plików i nic. Gdy wpisuję pełną ścieżkę do pliku setup.php wyświetla mi taki komunikat

taki sam komunikat jest gdy wpiszę http://www.adres-mojej-strony.ovh.org/www, i wnioskuje że już folder www jest jakoś dziwnie zabezpieczony (to ten który był na serwerze od razu)

(Zagorskid) #4

Adres strony od razu wyświetla folder WWW, więc dodając do urla folder www odnosisz się do lokalizacji, która najprawdopodobniej nie istnieje.

Rozwiązania swojego problemu szukaj najlepiej w pomocy OVH lub na forum, gdzie możesz się skontaktować z obsługą techniczną tej firmy.

(RyleC) #5

miałeś racje, okazało sie że w adresie musze pominąć folder 'www' i ścieżka ma wyglądać tak:

dziwne to, ale dzięki!