Problem w prawie nowym komputerze z biosem

Mam trochę nietypowy problem . Przy każdym uruchomieniu komputera włącza mi się automatycznie BIOS , nie wiem jak to wyłączyć tzn, wiem jak wyjść z BIOS’a tylko chodzi mi o to ,że by to się nie uruchamiało za każdym włączeniem kompa. Miałem problem z tym kompem bo robił mi się bluescrenn i “informatyk” z ogłoszenia poszukując problemu zrobił update biosa nie wiedzieć po co, a przyczyną bluescrenna była uszkodzona kość pamięci ram. Macie jakiś pomysł jak to wyłączyć, tzn albo gdzie w ustawieniach wyłączyć tą opcje jest to naprawdę denerwujące. Tak: płyta główna ASROCK P67 PRO3 , System Win 7 Ultimate, wersja sytemu BIOS to:

Z góry dzięki za jakieś pomysły jak tego się pozbyć;]

Nie da się wyłączyć biosu. Możesz włączyć opcję która omija testy post przez co ekran biosu to tylko mignięcie.

Może źle to napisałem ale chce ,że bym nie musiał z każdym uruchomieniem kompa ciskać Esc i ciskać YES, mam nadzieje,że wiesz o co mi chodzi

Napisz jaki komunikat masz potwierdzić. Dzieje się tak w kilku przypadkach. Poszukaj od razu w biosie opcji “Fast boot” / Skip post test.

Nie nie, chodzi mi to ,że za pomocą konfiguracji klawiszy EScape+ Yes,( pokazuje sie komunikat) czy chcesz opuścić biosa ) o to mi chodzi

“Discard changes and exit setup” i masz do wyboru yes or no

Przywróć domyslne ustawienia biosu.

w jaki sposób?

Load Optional Defaults lub podobnie.

“Load UEFI DEFAULTS” wcisnełem to i potem zapisałem ale nic to nie zmieniło . Moja wersja bios’a to : version: P2.10

Brand: American Megatrends Inc. Date:04/24/2012

Dodane 16.07.2012 (Pn) 23:05

Temat do zamknięcia!;]