Problem w stworzeniu wersji live cd lubuntu 13.04

(Teofilp) #1

Jak pewnie niektórzy zauważyli w nowych dystrybucjach pochodnych ubuntu, po wgraniu dystrybucji na płytę cd nie ma opcji "wypróbuj ubuntu...", jak pobrałem ubuntu w wersji dvd to zauważyłem ze ona jest.tylko zę ja potrzebuje lubuntu. I teraz mam kopmputer w, którym za chiny nie mogę zbootować lubuntu na usb po prostu w ogóle nie widzi pendrive (ustawiałem w biosie bootowanie usb hdd, włączałem boot menu , instalowałem przez 4 rożne programy ) i się poddałem bo na innych maszynach lubuntu śmigało pod tym usb .Więc postanowiłem wgrać lubuntu live na płytce cd , a tu klapa . do wersji 11.04 miałem opcje wypróbuj a dalej już nie .To wgrałem tą starszą , nie można jej zaktualizować już niestety , zamieniłem repozytoria na wersje wspiaraną i próbowałem zaktualizować dystrybucje i ... też jakieś błędy .

Co mam zrobić ?

Może ktoś wie jak uaktywnić funkcje wypróbuj na płycie cd ?

ps. próbowałem zainstalować przez zwykły instalator na cd, ale coś mi tam źle instaluje gruba i później system nie włącza się w ogóle.

(LeserGD) #2

Niektóre płyty wrzucają pendrive do jednego wora z dyskami.

Spróbuj wywołac “Boot menu” i sprawdź czy pendrive nie będzie możliwy do wybrania w dyskach twardych.

(Teofilp) #3

A więc naprawiono ten błąd i wersji 13.04 lubuntu jest dostępna opcja “wypróbuj lubuntu”. Teraz jednak mam pytanie , dlaczego wersja 13.04 chodzi 3 razy wolniej niż 10.10 ? . Czy ktoś się spotkał z tym zę nowsze wersje lubuntu chodzą wolniej , bo ja to zauważyłem.

(marcin82) #4

Tak.