Problem w Visual Studio 2008

Mój problem polega na tym że:

chce sobie napisać program w Visual Studio 2008 dla firmy w którym bedę uzupełniał pola posługując się

tabulatorem do przeskakiwania między poszczególnymi okienkami do wypełniania. Mniej więcej udało mi się

to poukładać tak jak to ma wyglądać ale nie potrafię sobie poradzić z dwoma rzeczami , otóż tak , jak

widać okno nie jest kompletne , nie moge go rozciągnąć w dół tak żeby była widoczna cała strona bo

puki co to na razie jest to trochę przycięte i nie widać całości , kiedy wpisuję wartości (size 961; 784

taka jest teraz) na np. 961; 900 , to resetuje mi 900 do 784 i w żaden sposób nie potrafię tego

rozciągnąć. Generalnie chodzi mi o to by drukarka wydrukowała to w formacie A4 mieszcząc wszystko to co

znajduje się w formie. Drugi problem , nie wiem jak zrobić by wydrukować to właśnie w takiej postaci jak to widać , nie

potrafię tego napisać, opierałem się na dostępnych w sieci materiałach, próbowałem postępować dokładnie

tak jak jest pokazane na filmikach , ale ciągle mi wywala jakieś błędy , w końcu nic sie nie chce

skompilować. Bardzo proszę o szybką pomoc, zależy mi na czasie, bardzo bede wdzięczny jeżeli ktoś napisze mi to do

drukowania i powie jak sobie z tym wszystkim poradzić.

A to link do spakowanych tych plików w formie zip.

http://www.przeklej.pl/plik/umowa-najmu … 8buqbvs2j6

jq7994_Snap_2010.jpg

Jak na początek nauki to wybrałeś sobie zbyt trudny język programowania. Znacznie łatwiejszym byłby C#. Ale skoro jesteś już w świecie .net to:

Problem 1: Umieść wszystko dodatkowo w kontrolce Panel, w której włączysz przewijanie. VS nie pozwala Ci ustawić żądanej wielkości okna ponieważ przekracza to możliwy rozmiar okna przy Twojej bieżącej rozdzielczości.

Problem 2: Klasa PrintDocument i zdarzenie PrintPage, w którym będziesz musiał dostarczyć (narysować) to co chcesz wydrukować. Istnieje możliwość, że będziesz mogł to zrobić inaczej niż wygląda to obecnie. Wydaje mi się, że przyciski i ramki pól tekstowych na wydruku są zbędnę.

Ok , dziękuję za zainteresowanie.

rozumiem mniej wiecej o czym piszesz , ale mnie chodzi o to żeby ktoś mi pokazał jak wygląda składnia właśnie do tego Klasa PrintDocument i zdarzenie PrintPage. A z problemem pierwszym , dziękuję za podpowiedź , ide kombinowac , może się uda.

jacek-s , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978